Mmmm... Mis Gibi Kahve Kokusu...

İşte karşınızda bayıldığım kahve çeşitleri:

Evimdeyken, dozajlarını mutlaka kendim ayarladığım aşağıdaki muhteşem üçlüyü içmeliyim.Starbucks'taysam, dışarısı ne kadar soğuk olursa olsun mutlaka bir Frappucino içilir. Abartmamak adına karamelli olanın küçük veya orta boyu seçilir (ama sonra hep bir tane daha alsam mı acaba diye düşünülür). Sonrasında ise asla çok kalori aldım diye pişmanlık duyulmaz.
Türk Kahvesi alışkanlığım yoktur. İyi yapamam, ama iyi yapanın elinden içmeye de itiraz etmem.. :) Eminönü'nde Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin ana mağazasından yayılan kahve kokusuna dayanamam. Evde bulunsun diye alırım. Birkaç ay sonra (!) kayınvalidem geldiğinde içilir!! :)

Eminönü yolculuklarımın ikinci kahve durağı ise Kahve Dünyası'dır. Sıcak çikolata siparişi verilir ve yanında gelen çikolata kaşıkla birlikte mideye indirilir. Aynı anda vücudunuza bir mutluluk hormonu yayılır, jöle kıvamına gelirsiniz ve artık yüzünüzde aptal bir ifade oluşmasına neden olan bir gülümseme vardır. Ve bu etki yaklaşık bir saat daha devam edecektir. "Peki, eve döndükten sonra ne yapacağım?" diyorsanız, panik olmayın. İçinde kahve çekirdeği olan drajelerden birkaç paket alabilirsiniz. (Son gittiğimde moka ve kahve aromalı bademli drajeler de çıkarmışlardı. Akıllara zarar bir şeydi!) Avuçlama hızınıza bağlı olarak sizi bir süre idare edecektir. :)Ama en en en favori sıcak çikolatam başka!! Merak edenler için söyleyeyim: Cinebonus Kanyon'a film izlemeye gittiğiniz bir gün giriş katında sinemaya ait büfenin hemen karşısında ayrı bir kahve standı göreceksiniz. (Markası Segafredo olması gerek) Oradan bir sıcak çikolata alın da mutluluk hormonu neymiş asıl o zaman görün derim. Bana dua edeceksiniz! Hani pişirdiğiniz kakaolu puding karışımlarına benzer, yoğun bir lezzet. (Zaten ben puding sevmem, ama pişmiş karışımı tabaklara paylaştırdıktan sonra tencerede kalan kısım adeta gözümü döndürür! Önce efendi efendi kaşıkla, daha sonra parmaklarımla dalarım, beni kimse tutamaz! Kocam da "Sana puding/pasta/kek yapayım mı?" dediğim her seferinde tencere parmaklama krizinde olduğumu anlayarak, yapmamı söyler. :))

Bunların dışında herhangi bir cafede oturuyorsanız, Illy marka kahve çeşitlerini tavsiye ederim.

Sizlere hizmet sunmak adına hazırladığım kahve dosyasını umarım beğenmişsinizdir. Şimdi acilen günün ikinci kahvesini içmem gerekiyor! Görüşürüz...:)

3 yorum:

Biyonikkedi dedi ki...

Beni bunla kandıramazsınız hamfendüüü!
Bi bardak çay aliiim ben nütven!

Çaycıyım ben,bildiğin çaycı!
Hani şu arçelik modeli:)))

İmge Tan dedi ki...

Tamam o zaman, kahvaltıda orta yolu bulduk demektir... Sonra sen yoluna ben yoluma..:))

Bu arada şu ileri tarihli yazıları planlama olayını okudum blogundan. Artık asla ne zaman "Var mısın Yok musun"a katıldığını anlayamayacağız desene..:)

Ongun Tan dedi ki...

Benim kahvede seçimim Schlotzskys... Metrocity ve Dogus Power Center'a ugradiysam ve kahve molasi vereceksem, mutlaka 10 dakika schlotzsky's de otururum. Of bi de cheesecakeleri..