OFM

Şimdiye kadar size hiç bahsetmedim, ama benim bir şirketim var aslında. Başkanı ve CEO'su benim. Yardımcı Başkan ve ABD Operasyonları Müdürü ise New Jersey'de yaşıyor. Şu an kendisi ufak bir operasyon geçirdiği için faaliyetlerini evden yürütüyor.. :)

Vizyonumuz "Herkesin istediği süre boyunca istediği özelliklerde bir aileye sahip olmasını sağlamak." :) Misyonumuz ise "ihtiyacı olan herkese anında istediği süreliğine bir ana, baba,kardeş, çocuk, köpek, vs. bulmak." :) Bir nevi çöpçatanlık şirketi gibi çalışıyoruz. Arz ve talep listelerimiz var ve uygun eşleştirmeleri yapıyoruz! Şirketimizin adı OFM - Outsourcing Family Members!! (Bir çevirmen olarak size bunu havalı bir isim olarak çeviremeyeceğim. "Outsourcing" kavramını duymuşsunuzdur - "dış kaynak kullanımı" anlamına gelir. Anlayacağınız aile üyeleri ile ilgili dış kaynaklardan yararlanmanın gerektiği durumlarda bizim şirket devreye giriyor.)

Durumu örneklerle açıklarsam daha iyi olacak. Mesela tek çocuk olmaktan sıkılmış, 20 yaşlarında, üniversite öğrencisi bir genç kızımız bize başvurarak "hep bir ablam olsun istemişimdir, bana 1-2 haftalığına bir abla bulun" diyor. Onun için bir talep formu oluşturuyoruz. Sonra arz formlarına bakıyoruz, uygun bir aday var mı diye... Aaaa, birileri görümcesini 1-2 haftalığına kiralamak istediğini belirtmiş! 25 yaşında ve üniversiteyi hala bitirememiş olan bu görümceyi dertli arz sahibinin elinden alıyor ve 2 haftalığına abla arayan müşterimizin yanına yerleştiriyoruz! Örnekle anlatınca daha anlaşılır oldu değil mi?

Şimdi bunu ailenin her üyesi için uyarlayabileceğinizi düşünün. Çocuk vızıltısından bunalmış ve yalnızca 2 günlüğüne kafanızı dinlemek istiyor olabilirsiniz. Bize başvurun. Çocuğunuzu onunla çok iyi ilgilenecek ve çocuk mıncıklamak için yanıp tutuşan bir ailenin yanına yerleştirelim. :) Kayınvalideniz canınızı mı sıktı? Onu bir süreliğine annesiz büyümüş bir müşterimize göndermeye ne dersiniz? Köpek almak istiyorsunuz, ama bakamam diye korkuyorsunuz, o zaman ne duruyorsunuz, hemen bize gelin, istediğiniz cins köpeği sizin için bulalım! Yolda görseniz tanımayacağınız halalarınız, dayılarınız, teyzeleriniz mi var? Hemen bir arz formu yazıp bize gönderin, onları kapıdan alıp, gerçekten ihtiyaç duyulacak bir yere yerleştirelim..:) Kocanız veya sevgiliniz sizi sinir mi ediyor? Birkaç gün gözüm görmesin mi diyorsunuz? Merak etmeyin, onlar için de uygun evlerimiz var. (Bayanlar gözünüz arkada kalmasın, biz iki bayan yönetici olarak kocalarınızı veya sevgililerinizi koca ya da sevgili arayan başka bayanlara göndermiyoruz prensip olarak!! Onları genellikle tek başlarına yaşayan huysuz ihtiyarların yanına torun olarak yerleştiriyoruz!! :)) ) Nasıl fikir ama? Haydi, akraba listenizi gözden geçirin bakalım.. Başvurularınızı bekliyorum...

Bakın mesela elime yeni ulaşan bir arz formundaki özellikleri okuyorum: "30 yaşında, üniversite mezunu, kararma özelliği olan (!), sürekli şımartılmak isteyen, ilgi bekleyen, yılda 12 kez sinir krizi geçiren ( :) ), dırdır ve şikayet edebilen, saçma senaryolar üretebilen, yaz aylarında sık sık "kilo aldım mı?" diye sorabilen canım eşime iyi bakacak orta yaşlarda bir aile arıyorum! Haziran sonunda 2 hafta kafamı dinlemek istiyorum! Ama sevgili karım da bunalmasın, o yüzden deniz tatili yapabileceği bir yerde yaşayan bir aile olursa sevinirim..." (imge başını kaşıyarak düşünüyor: hımm, bu özellikler çok tanıdık geldi bana ama dur bakalım..) "Temmuz başında karımı yeniden yanımda isterim. İmza: İhsa...."

-"Neeee?!! İHSAAAAANNNNNNN!!!"


Hiç yorum yok: