Fua Cafe'den Çengelköy'e

Maçka Parkı'nda bir yer daha keşfettik. Fua Cafe ağaçlar arasındaki terası, manzarası, altta armut koltuklarla dolu bahçe katı, geniş ve ferah iç mekanı, kaliteli servisi ve güleryüzlü garsonlarıyla gitmenizi önerebileceğim bir yer oldu. Annem ve babamın bu seferki İstanbul'a gelişlerinin ilk gününde Nişantaşı alışveriş turu öncesinde burada bir mola vermeye karar verdik. Ongun da öğle tatilinde bize katıldı. İşte bizim çekirdek aile! :)Fua Cafe'nin resimleri için buraya tıklayabilirsiniz. Bu arada 26 Temmuz Cumartesi günü saat 18:00'de mangalda sucuk keyfi varmış. Sezen Aksu konseri öncesinde gitsek mi İso'cum? (Tartıya çıkmaya korkar bir haldeyim, ama aklım hala yemekte!) :) Bu arada Fua Cafe'nin Göztepe'de de bir şubesi varmış. Anadolu Yakası'ndakilere duyurulur.

Neyse, Cuma günü Ongun işine döndükten sonra biz de alışveriş turumuza başladık. Nişantaşı kesmeyince üzerine bir de Şişli Cevahir'i bitirdik. Çok bayıldığım bir alışveriş merkezi olmamakla birlikte içinde kocaman bir Kahve Dünyası'nı barındırdığı için bile gidilebilir bir yer olduğunu düşünüyorum. Çikolata çeşmesini izlemek bile benim için bir terapi!


Burada da bir dinlenme molası verdikten sonra yemek için karşıya geçtik. Dido&Ongun'un yeni taşındıkları Çengelköy'deki evlerine yemeğe davetliyiz. Gelin hanım da pek marifetli çıktı maşallah! :) İşte yorucu bir günün sonunda bizi bekleyen muhteşem sofra...

Ellerinize sağlık gençler! :)

2 yorum:

ZehirliÖrümcek dedi ki...

Off ya! Ne güzel yerler ve ne güzel bir günmüş! Çengelköy'ü bir kaç kez görmüştüm. Çok güzel bir yer!

İyi haftasonları diliyorum.

İmge Tan dedi ki...

teşekkürler, sana da iyi haftasonları Zehirli Örümcek! :)

Çengelköy'ü biz de fazla bilmiyorduk, ama kardeşim ve eşi sayesinde daha iyi öğreneceğiz galiba.