Lluvia Cafe

Hem şehir içinde hem de doğayla baş başa kahvaltı yapabileceğiniz bir yer istiyorsanız Maçka Parkı'nın içinde bulunan Lluvia Cafe'ye gidebilirsiniz. Geçtiğimiz haftasonu gazetelerden birinin eklerinde Lluvia'dan bahsedildiğini görmüştüm. Hatta haftasonu kahvaltısı için sahile gitmekten daha güzel bir alternatif olabilir diye düşündüm. Pazar günleri sahildeki yerlerin kalabalığının ve gidiş-dönüş yolundaki trafik çilesinin insanı açıkhavada kahvaltı yapmaktan soğuttuğunu biliyorsunuz! Burası ise bize yürüyüş mesafesinde!

Cumartesi günü beni karşılayan kocacığım her zamanki gibi ruhuma iyi gelen bir öneriyle "Yarın kahvaltıyla falan uğraşma, dışarıda yeriz, sonra da ev alışverişini hallederiz" dediğinde gideceğimiz yer hazırdı! Lluvia'yı denemeye karar verdik. Abdi İpekçi üzerinde aşağıdaki tabelayı gördüğünüz yerdeki merdivenlerden içeri girin:Lluvia, parkın içinde çok şirin bir cafe-restoran! Servis çok iyi, kahvaltı mönüsü çok zengin ve servis elemanları çok güleryüzlüler! Fiyatları oldukça makul ve karşılığında aldığınız hizmete fazlasıyla değiyor! Bize yakınlığı da düşünüldüğünde buranın müdavimi olacağımızı şimdiden söyleyebilirim. Her zaman olduğu gibi kahvaltıda kendimizi kaybettik ve aşağıdaki masayı silip süpürdük. :)

Benim için olumsuz olan tek yönü reçel çeşidinin az olmasıydı. Gerçi eşim bergamot ve turunç reçellerine bayıldı, ama ben reçelsiz kaldım! Olsun, evde anne yapımı çilek reçelim var nasılsa! :)

Lluvia'nın kahvaltısını kesinlikle tavsiye ediyorum. Benden duymuş olabilirsiniz: kardeşim de öğle yemeklerini tavsiye ediyormuş. :)

Hiç yorum yok: