Beyoğlu & Gümüşsuyu - Bayıldığım Binalar Seçmesi

Nadiren aralara serpiştirdiğim bol resimli, az yazılı gönderilerimden biriyle karşınızdayım. Beyoğlu ve Gümüşsuyu'ndaki hoşuma giden binaları da arşivime eklemiş olayım dedim.

Mısır Hidivi Abbas Halim Paşa`nın isteği üzerine 1905 yılında kışlık konak olarak yaptırılan ve günümüzde içinde 360, DOT, Lokal Pera, Hüsamettin Cindoruk'un avukatlık ofisi, galeriler, vs bulunan Mısır Apartmanı ile başlayalım.


Çiçek Pasajı ile devam edelim...

Şimdi Mado ve Oxxo'nun üstündeki binalara bir göz atalım..


Sırada Gümüşsuyu var.. Gezi Pastanesi'nden İTÜ Kampüsü'ne kadar tüm binalarının ayrı güzel olduğunu düşünüyorum Gümüşsuyu'nun... Aşağıda Gümüşsuyu'ndan kareler var.
Artık fotoğraf makinemi yanımdan hiç ayırmamaya karar verdim. Defalarca önünden geçmiş olmama rağmen, gerçek anlamda başımı kaldırıp baktığımda "göreceğim" o kadar çok şey var ki bu şehirde...

4 yorum:

ibrahim çınar dedi ki...

ankarada yok böyle binalar. gerçi eski ankara evleri var ama istanbul bir başka güzel tabi.

Imge dedi ki...

Ankara'yı da çok severim, ama İstanbul her alanda çeşitlilik açısından Ankara'dan biraz daha önde galiba...

Tabi mimari çeşitlilik de problem çeşitliliği de buna dahil! Ama ne yapalım, gülü seviyor, dikenine de katlanıyoruz... :)

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

istanbulu birazda istanbul yapan bu şahane mimari yapılar..her seferinde hayranlık duyar ne hayatların yaşandığını düşlerim..ne iyi oldu sayfalarına taşıdığın..

Imge dedi ki...

teşekkürler Kıymet, aslında bir ara da Nişantaşı'na fotoğraf makinemi alıp gitmeliyim. Orada da süper binalar gözüme çarpıyor her seferinde..