TARKAN - Sen (Gerçekten) Başkasın!

Avea sponsorluğunda başlayan Harbiye Açıkhava konserleri dün başladı. Ve biz 4 Ağustos Pazartesi gecesi verilecek o ilk konseri izlemek için oradaydık... Ve çok heyecanlıydık, çünkü Tarkan'ı ilk kez sahnede görecektik!!

Konser repertuarıyla, sahne şovuyla, danslarıyla, o güzel sesiyle, (ve tabi fiziğiyle), doğal tavırlarıyla, yaydığı enerjiyle, kısacası her şeyiyle muhteşem bir Tarkan izledik. Siz de izlemek istiyorsanız, Tarkan Harbiye Açıkhava'da iki konser daha verecek. 17 ve 18 Ağustos tarihlerindeki konserleri için bilet almak üzere Biletix'e buyurabilirsiniz.

Konserden Notlar:

1) Her zamanki gibi konser yarım saat geç başladı. Ama Tarkan'cığıma laf yok! Bilirsiniz, biz genel olarak zaman mevhumu olmayan bir milletiz. Saat 21:00'da daha koltukların büyük bir bölümü boştu ve insanlar yeni yeni gelmeye başlamışlardı. "Acaba tam saatinde başlayan bir konser olmuş mudur?" diye aklımdan geçirdim. Olduysa kesinlikle Türkiye rekorunu elinde tutuyordur!

2) Hatırlarsınız, Sezen Aksu konserinde fotoğraf makinelerini emanete aldıklarını söylemiştim. Benimkini fark etmemişlerdi ve içeri sokabilmiştim, ama bu kez riske girmeyeyim diyerek makinemi götürmedim. Ama o da ne?? Hiçbir uyarı yok ve herkes fotoğraf makineleriyle gelmiş konsere! Hatta neredeyse tüm konseri kameraya alanları bile gördüm! Ayrıca sahne dekoru çok aydınlıktı ve gizli saklı olmadığı için flaşlı çekim de yapabilecek ve nefis görüntüler elde edecektik. Hem de gazetelerden önce konser fotoğraflarını bloguma koyacak ve pek bir havalı olacaktım!! İşte yine sinir oldum ve başladım "Tüh"lemeye! :)

3) Üç günlük diyetle falan boşa uğraştığıma karar verdim. Buradan Tarkan'a sesleniyorum: Adeta erimesini sağlayan sihirli formülünü bizlerle paylaşır mı acaba? Evet, Tarkan çok zayıflamıştı. Hatta genelde annelerin dediği ve benim sinir olduğum "Biraz kilo alsa daha iyi olabilir" yorumunu ilk kez ben yaptım. Ama fit hali, esnek vücudu, yanık teni ve her zamanki gibi ışıl ışıl gözleriyle yine çok yakışıklıydı!

4)Muhteşem dans ediyordu. Göbek atması da dahil! Dans ederken bedenine inanılmaz hakimdi! Ağzımız açık öylece bakakaldık kendisine... Net 2,5 saat süren konserin en az 1,5 saatlik bölümünde hem dans etti hem şarkı söyledi.

5)Muhteşem bir konser repertuarı hazırlamıştı. İlk bölümde Metamorfoz ve eskilerden (Kuzu Kuzu, Şıkıdım, vs) tempolu parçalarla girip coşturduktan sonra ikinci yarının başında birkaç parçalık bir nostalji bölümü yaparak unuttuğumuz o güzel şarkılarını (Dön Bebeğim, Gül Döktüm Yollarına, vs) bizlere hatırlattı. Sonra 4 şarkılık bir alaturka bölümüyle bizleri o güzel sesiyle adeta mest etti. İkinci bölümün diğer yarısında da yine coştuk. Ama öyle böyle bir coşma değildi bu! Şimdiye kadar bir dolu konsere gittim, ama Tarkan'daki gibi bir coşkuya şahit olmamıştım!

6) İnanılmaz bir pozitif enerji yayıyordu. Tavır ve hareketleri çok doğaldı. O güzel gülüşüyle defalarca teşekkürlerini ve sevgisini sunması, kendisine laf atan seyircilere verdiği esprili yanıtlar ve kıpır kıpır haliyle bizi mutluluk sarhoşu etti diyebilirim. Böylesi güzel enerji alışverişlerinin iyileştirici ve canlandırıcı etkisi olduğunu düşünüyorum. Dün gece de biraz fazla canlandığım için eve gelince 3'e kadar uyuyamadım! :)

Hani "Hiçbir şey sebepsiz değildir" derler ya, işte biz dün gece "Tarkan Tevetoğlu'nun neden Megastar Tarkan olduğunu" canlı canlı görmüş olduk. Biz zaten Tarkan'ı severdik, sahne performansına da kelimenin tam anlamıyla bayıldık. O yüzden Tarkan severlere bu muhteşem adamı sahnede de görmelerini tavsiye ediyorum. Kocam ve ben kendisine buradan artı iki pozitif enerji puanı ( :) ), sonsuz sevgi ve teşekkürlerimizi yolluyoruz!

2 yorum:

mutfakfaresi dedi ki...

O üstteki foto var ya İmge, onu gazetede gördüğümde şöyle bir kaldım ben. Tarkan'ı çok severim. Kesinlikle farklı bir enerjisi var. Sesi de muhteşem ve yeni imaj süper olmuş. O bizim mega starımız kim ne derse desin gerçekten öyle.

Imge dedi ki...

valla o fotoğraftaki görüntüsüne ben de bayıldım ve hatta sahneye de o şekilde falan çıkacağını hayal etmiştim..:) ama oradaki görüntüden biraz farklıydı.. Tarkan benim her daim torpil geçtiklerimden olduğu için bence yine çok yakışıklıydı.

Ama yazı da da belirttiğim gibi çok çok zayıflamış. Bir de ben o Kuzu Kuzu'nun klibindeki saçını sakalını geri istiyorum!! :)