Shoe Art İstanbul

Sanat Ayaklanıyor!! Sanat sokaklara taşıyor! İstanbul'da bir açıkhava sergisi daha 1 Eylül'de başladı. 30 Ekim'e kadar da karşınıza dev ayakkabılar çıkmaya devam edebilir. Shoe Art İstanbul Açıkhava Sergisi'nin ana sponsoru Hotiç!

Tasarımcılar, sanatçılar ve ünlüler tarafından tasarlanan 150 adet dev ayakkabı heykeli ve 10 tane de motosiklet ayakkabı Ekim ayının sonuna kadar İstanbul'un en canlı ve yoğun bölgelerinde karşımıza çıkacak. Ben Metrocity ve Kanyon'dakilere bayılmıştım. Bugün Nişantaşı'na giderken de yanıma makinemi aldım ve bir sürü muhteşem ayakkabıyla karşılaştım. Bazılarını sizlerle paylaşmak istedim.

Bu arada bu ayakkabı heykelleri, sergi bittikten sonra Antik A.Ş.'nin düzenleyeceği bir müzayede ile satışa çıkarılacak ve müzayede geliri de TEMA Vakfı'na ve Türk Kalp Vakfı'na bağışlanacakmış. Yaşasın, bu aralar çok keyifli şeyler görüyor ve duyuyorum! Bu da onlardan biri işte! Yaratıcılık ve sosyal sorumluluk bir arada! Daha ne olsun!

Hepsine bayıldım, ama tek tek resimleri koymak çok yer kaplayacağından dolayı bazılarını aşağıdaki şekilde grupladım. Alttaki üçlüde en üstteki kırmızı ayakkabı Kanyon'un önünde bulunuyor. Etrafındaki cam bölmeye kullanılabilecek durumdaki ayakkabılarınızı yardım amaçlı atabilirsiniz. Soldaki ayakkabı Nilüfer Tarkan'ın Vetrina sponsorluğundaki "Love is Everywhere" adlı çalışması. Çok şirin, değil mi? O da Kanyon'un içinde duruyor. Sağ alttaki ise Nişantaşı Starbucks'ın önünde ve Emel Acar /Işıl Artvinli'nin "Pisi Mademoiselle" adlı ayakkabısı! Kuyruğunu yerim ben onun..:)
Evet, spor ayakkabılar olmadan olmaz. Buyrun bakalım Kanyon'un önünden bir Converse ve Metrocity'nin önünden bir Docker's bot ile karşınızdayız.


Gelelim aşağıdaki dörtlüye... Üstteki ikisi Kanyon'da, alttakiler ise Nişantaşı'nda duran bu ayakkabılar arasında Kanyon'dakiler açık arayla favorim oldu. Üstte sağdaki ayakkabı Hakan Köylüoğlu'nun Magnum sponsorluğundaki "Chocolate Possession" adlı çalışması ağzımı sulandırdı diyebilirim..:) Fil ve Melek'e de bayıldım. Filin yanından geçerken size kulaklarını sallarsa şaşırmayın.:)


Aşağıdaki ilk ayakkabı, Step Halı'nın "kırmızı halı"sı! Çok şık olmuş değil mi? İkinci ayakkabı ise Joy FM yaratıcı ekibinin şirin çalışması. Bu ayakkabıların her ikisi de Nişantaşı'ndalar. Joy FM ayakkabısı Abdi İpekçi'nin Top Shop girişinde, diğeri ise ondan birkaç mağaza sonra Abdi İpekçi Caddesi üzerinde duruyor.Evet, yemek yerken yaptığım gibi resimleri koyarken de galiba en sona en sevdiklerimi bırakmışım. İlki "Aç Tırtıl" adlı çalışma ve Metrocity'nin önünde duruyor. Esra Kizir Gökçen'in tasarımı ve kendisini haftada en az üç kez görmekten çok mutluyum. :) İkincisi ise Melih Aşanlı'nın ana sponsor Hotiç'in sponsorluğunda tasarladığı "Kadın" adlı ayakkabısı. Buna tek kelimeyle bayıldım diyebilirim. Son derece estetik bir görüntü!Peki, soruyorum size şimdi, bu kadar ayakkabı gördükten sonra insanın dayanamayıp bir veya belki de iki ayakkabı alması normal değil midir? İtiraf ediyorum ben de aldım! Hem de bir tanesi buradakilerden birine benziyor! Var mı tahmininiz? :)

Hiç yorum yok: