2008 Ankara Kuşatması Ganimetleri :)

İlk gün Çıkrıkçılar Yokuşu'nda pirinç ve bakır eşyalar satan dükkanları dolaştığımızdan daha önce de bahsetmiştim. İşte orada gözüme bir balık çarptı. Ben balık figürüne bayılırım. Balığı yemeye de bayılırım. Burcuma da bayılırım. :) Neyse, konuyu dağıtmayalım. Bundan sonra yiyeceğimiz balıkları aşağıdaki servis tabağıyla sofraya getireceğim. İşte ele geçirdiğim ilk ganimet:
Sonra süs eşyaları satan başka bir dükkanda da şu pirinç üzerine süslemelerle yapılmış şirineleri gördüm ve onlara da atladım:Bir de Esat'tan Tunalı'ya inerken yol üstündeki Jumbo mağazasında görüp, bayıldığım şu Lady'yi kapıp getirdim İstanbul'a... Kadın figürleri (özellikle daha uzun olanlar) çok yaygın olarak ortaya çıktıkları için açıkçası artık pek değişik ve ilginç gelmiyorlardı. Ama benim Lady'm hepsinden farklı. Saçının lüleleri, elbisesinin kıvrımları, şapkasındaki güller, kol ağızları ve popo çıkıntısının şirinliği ile üzerindeki fiyonguyla salonumun bir köşesindeki yerini aldı bile...


Bu kısacık Ankara yolculuğunda fena şeyler kapmamışım değil mi? Bakır ve pirinç süs eşyaları, saksılıklar, mutfak gereçleri, antikalar, halı ve örtülere ilgi duyanların Ankara'ya gittiklerinde Çıkrıkçılar Yokuşu'na gitmelerini ve buradaki dükkanları keşfetmelerini mutlaka öneriyorum.

Bu arada oradaki dükkan sahiplerinden biriyle sohbet ederken bu kadar güzel restore edilmiş ve turistik bir yerde neden hiç turist olmadığının yanıtını da öğrendik. Tur şirketleri gruplara Ankara Kalesi'ni gezdirip, alışveriş için onları Nevşehir'e götürüyorlarmış. Dolayısıyla burası ne yazık ki turist kaynamasını bekleyebileceğiniz, ama hiç de öyle olmayan bir yer. Ama sizler İmgeleme okuru yerli turistler olarak buraya mutlaka gidin, alışveriş yaparken pazarlık yapın ve ele geçirdiğiniz her ganimette beni hatırlayın. :)

4 yorum:

Mehtap Pasin Gualano dedi ki...

Cikrikcilari, "Cikrikcilar" oldugu zamandan bilirim ben.. Yani yangindan onceki halini.. Simdi nasil degismistir kimbilir.. Balik sahana bayildim.. Gule gule kullanin..

Imge dedi ki...

çok teşekkürler.. Roma'ya sevgiler..:)

mutfakfaresi dedi ki...

balık sahana ben de bayıldım vallahi. bir de yeşil şirine. ben yeşil olan her şeye bayılırım zaten. güle güle kullan! uzun süredir Ankara'ya gitmedim. Şöyle bir dayımları ziyaret etsem. Okuldan arkadaşlarımı görsem iyi olurdu ama Keroş'la biraz zor görünüyor soğukta kışta.

Imge dedi ki...

çok teşekkürler özlemcim..

ziyaret için de Ankara'ya en erken baharda gitmekte fayda var bence de..kışın gri-beyaz haliyle pek sevimli olmuyor haliyle..