Şanslı Olunur mu, yoksa Şanslı Doğulur mu?

Çevirisini yaptığım ve okumanızı kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap daha Alfa Kitap tarafından bu ay yayınlandı. Kitabın yazarı Dr. Richard Wiseman, Londra Üniversitesi'nin psikoloji bölümünü bitirip, Edinburgh Üniversitesi'nde psikoloji doktorasını tamamlamış. Şu an Hertfordshire Üniversitesi'nin Psikoloji Departmanı'nda oluşturulan bir araştırma biriminin başkanlığını yürütüyor. Burada mucizeler, sezgiler, yalan söyleme, hayaletler ve sihir psikolojileri gibi pek çok sıradışı konu üzerinde araştırmalar yapıyor. Birçok bilimsel yayını bulunan Richard Wiseman'ın Times, Daily Telegraph ve Guardian gazetelerinde çalışmalarıyla ilgili çok sayıda makalesi yayınlanmış. Geniş çaplı araştırmalarının ve deney çalışmalarının birçoğunu da Daily Telegraph ve BBC'nin bilim programı Tomorrow's World (Yarının Dünyası) ile işbirliği içinde yürütmüştür.

Gelelim bu kitaba...Siz hâlâ mutlu yaşamlar süren, önlerine bir sürü güzel fırsatlar çıkan, harika işler ve eşler bulan, hayallerini gerçekleştirmeyi başaran insanların doğuştan şanslı insanlar olduklarını mı düşünüyorsunuz? Ya da "ah benim kara bahtım, kör talihim, nerde bende o şans! Peh, peh,peh..." diye söylenenlerden misiniz? Bazı insanların işlerinin sürekli iyi veya sürekli kötü gitmesi rastlantısal bir durum mudur? Şans fırsatlarınızı çoğaltmanız mümkün müdür? Şanssız olduklarını düşünen insanlar şanslarını ve yaşamlarını değiştirmek için bir şeyler yapabilirler mi dersiniz? Kitabı okumuş biri olarak bu sorunun yanıtı "Evet!" gibi geliyor bana...

İşte bu kitapta bu soruların ve şansla ilgili aklınıza takılabilecek pek çok sorunun yanıtını bulacaksınız. Dr. Richard Wiseman (ve elbette çevirmeni İmge Tan :) ) şansınızı ve dolayısıyla yaşamınızı değiştirecek dört bilimsel ilke ile karşınızda!! Hemen "Şans" kitabınızı alın, Şans Günlüğü'nüzü hazırlayın ve Şans Okulu'na kaydolmuş olun. Sonra uygulamaya geçin. Sonra da benim gibi doğumgününüzde Karayipler Seyahati kazanmanın hayallerini kurmaya başlayın! :)

Bol Şans!

12 yorum:

RoMeO dedi ki...

Bu kitabı alınca çekilişe otomatik katıla biliyormuyuz yoksa bir yere kayıt mı yaptırmamız lazım mı ???

p.s : ona göre alcam :)

Imge dedi ki...

Ne çekilişi, ne kaydı Romeo!? :)
Karayiplerle kitabın hiç alakası yok.. Ama yazarımız kendisi kitabı okumuş, taktikler kapmış, uygulamış ve şansını artırdığına inanmıştır. Dolayısıyla katıldığı ve tam da doğumgünü döneminde yapılacak bir Karayipler seyahati çekilişini kazanacağından kesinlikle emindir! Olay bundan ibarettir, büyütecek bir şey yoktur! :)

Ayrıca sizin burada ne işiniz vardır? Evlilik yıldönümünüz değil midir bugün? (Galiba eşinin haftasonu Ağva planını kabul ettin, hı?) :)

RoMeO dedi ki...

:))) bende bu kitabı alırsam çekiliş hakkı kazanacam zannettim ahhh maldivler çıksa ne güzel olur

:))
Evet efendim evlilik yıldönümümüz tahmin ettiğin gibi ağvada nehir kenarında geçti allahtan çarşamba sabahı ordaydım hava süperdi perşembe hava yağmurluydu erken gitmem iyi oldu.

Bu arada bizde evin reisi benimdir fakat nasıl bir reisliktir ki yine hatunun dediği oldu buda anlamadığım nokta bu konuyla ilgili çevirdiğin ve bonus olarak da çekiliş hakkı veren bir kitabın var mı ? :))

Aslında şu blogda yazdığın anılarını hislerini yazsan ansiklopedi olur ama neyse :)

Imge dedi ki...

erkek özde değil, sözde reistir her zaman.. :)

bu arada seninle tanışmıyoruz, değil mi Romeo? bir an için öyle bir hisse kapıldım nedense.. son cümlen pek bir tanıdık geldi, belki de ondandır.. neyse..:)

RoMeO dedi ki...

:)) bizde erkek hem özde hem sözde reistir örümcek kafalı değilimdir fakat her zaman kadın ve erkek arasında fark olmasından yanayımdır ama bu teorim hatunun istediğini yaptırmasıyla sanırım son buldu :D

Ayrıca yemin ederim tanışmıyoruz (ki bunu söylerken tek ayağım havadada değil)

Blog hesabım yok olmasınıda düşünmüyorum usa myspace de bende dilediğim şeyleri yazabiliyorum.

Bu bloguda ıssız adamda yeralan restaurantı araştırırken buldum.

Bu yüzden cevaplarımda hep "RoMeO" şeklinde yazıyorum.

İçine girince güzel bir dünyan olduğunu iyi bir çevirmen olduğunu keşfettim.(ama kitablarda promosyonun olmaması üzücü mesela bir kitap alana bir balon hediye yada ne bileyim kitap ayracı vb.şeyler güzel olabilir ahhhhhhhh pardon bir an çevirmen olduğunu unuttum :p )

Bu arada gerçekten fenk şui, yoga vb. mistik şeylere inanıyormusun ?

Imge dedi ki...

Tamamdır, her konuya netlik getirmişsin Romeo, sağol..:)

Mistik konularla ilgili kitaplar çevirdim ve yakınlarımdan Reiki'yle ilgilenenler var, ama ben henüz sadece "Çekim Yasası'na inanmaya çalışma" kıvamındayım..:) Açıkçası belli bir sisteme bağlı olarak yapılan her türlü inanç sistemi bana biraz uzak geliyor diyebilirim. Ama "free format" olursa varım!

RoMeO dedi ki...

"Her zaman dogruyu söyle; ne dedigini hatirlamak zorunda kalmazsin." bu ilkeyle yola çıkarak her konuya netlik getirmeye çalıştım :)

Reiki yi duymadım dur bir bakim googledan....

Buldum Fiyatlarını

Usui Reiki 1.aşama eğitimi

80 YTL
Usui Reiki 2.aşama eğitimi

100 YTL
Usui Reiki Master eğitimi

450 YTL
Kundalini Reiki Eğitimi ( 3 aşaması dahil)

70 YTL
Karuna Ki Eğitimi ( 3 aşaması dahil)

60 YTL
Golden Triangle Healing System eğitimi

50 YTL
Violet Flame Reiki eğitimi

110 YTL
Sacred Flames Reiki eğitimi

110 YTL
Imera Reiki Eğitimi

110 YTL
Takyon Eğitimi (9 aşaması dahil )

80 YTL
Eterik Kristal Eğitimi (6 aşaması dahil)

60 YTL
Universal Rays eğitimi

70 YTL
Üçüncü Göz Aktivasyonu

100 YTL
Aura Eğitimi

80 YTL
Ama Deus Shamanic Healing eğitimi

100 YTL
Kristal Terapi Eğitimi

80 YTL
Psişik Reiki Uyumlaması

50 YTL

:))) sanki ingilizce dil kursuna başlarsın onun aşamaları gibi Cem yılmazın son dvd sinde bu yoga tarzı oluşumlara bir göndermesi vardı sanırım bende onla hem fikirim :)))))

Valla ben rahatlamak için yüksek müzik dinlerim yabancı techno dance trance gibi (örneğin şuan Favretto Feat. Naan - Follow Your Heart dinliyorum bunu paylaştım sadece fikir versin diye :) ve dışarı çıkarım nefesimi çeker gökyüzüne bakar ve şükrederim (iyi ki hala yaşıyorum ve varım diye) sonra koşarım.

Ne zaman canın sıkılsa nelerle uğraşırsın yada bazen bunaldığında rahatlamak için ne yaparsın ?

Imge dedi ki...

Doktorluğu bile ticarete dökenler olduktan sonra bu tür kursların para odaklı biz yaklaşımla hızla çoğalmaları çok normal! Aralarında şarlatanlar da çok iyi olanlar vardır eminim.. Ama ben devam ettirme anlamında kendime güvenmediğim için katılmayı düşünmedim bunlara.. Yoksa karşı değilim açıkçası..

Rahatlamak için de İmgeleme yapıyorum. Yetmez mi? :)

RoMeO dedi ki...

Kısa cevapların gerçekten çok imgeleyici :P

Imge dedi ki...

Teşekkürler Romeo..:)
Uzun olanları zaten yazı olarak yayınlıyorum.. :)

RoMeO dedi ki...

Yayınlarınızı ilgiyle takip ediyorum efendim fakat bilmenizi isterim ki bazen bazı fikirleri hisleri kısa imgelemelerle açıklamak pek de istenilen sonucu vermeye bilir...
Bu arada tavsiye ettiğim Awake filmini izleme şansı bulabildin mi ?

Imge dedi ki...

Hayır, izlemedim.