Franz Collection

Dekoratif eşyaların satıldığı mağazaların bazılarında gözüme çarpıyorlardı. Hayran hayran izliyordum kendilerini. Ama açıkçası ismine cismine bakmak da aklıma gelmemişti. Bugün yine bir yerde gördüm. Zürafa serisinden muhteşem bir parçaydı. Adına bakıp webden araştırmak da bugün onu görünce aklıma geldi.
Meğer bu bayıldığım mutfak ve süs eşyaları serisinin markası Franz Collection'mış. Doğu felsefesinin bilgeliği ve doğa temalarını kullanan Çin porseleni Franz Collection, insanların bu alanlardaki farkındalıklarını da uyandırmayı hedefliyormuş. Yeni çıkan serileri maymunlar:Bu resimleri de buradan aldım. Siz de ürünleri hem Franz Collection'ın web sitesinden hem de bu sayfalardan daha detaylı inceleyebilirsiniz.


Bunları ve daha fazlasını bilgisayarımdaki "Dekorasyon" dosyamın altına bir dosya olarak kaydettim. Güzellikler paylaşılmak içindir; dolayısıyla sizlerle de paylaşmak istedim. Bence bunların hepsi birer sanat eseri! Ben şahsen hiçbirine hayır demem! (Bana hediye almak için yanıp tutuşan birileri varsa, bu vesileyle onlara da yardımcı oluyorum gördüğünüz gibi..:) ) Özellikle de şu zürafalı, maymunlu ve lilyumlu vazolara ve tavuskuşu tabağa ve web sitelerindeki her şeye!!

4 yorum:

mehtap dedi ki...

Çok şık görünüyorlar değil mi?Paylaşım için teşekkürler.Aklımızda bulunsun tabii ki.sevgiler İmgeciğim.

Imge dedi ki...

Mehtap,

Şık ne kelime, bence bu adeta resim ile heykel karışımı bir sanat..:)

Adsız dedi ki...

Merhabalar, biz de zurafa serisine bayildik. Siz goreli bayaa olmus ama soralim dedik. Hangi magazada gordugunuzu ogrenebilir miyiz? SENA

Imge dedi ki...

Sena selam,

İçinde Mudo Concept olan Tunaman Çarşısı'nın giriş kapısını bilirsin (City's'in arka kapısına doğru bakan). Oradan Valikonağı'na değil de diğer yöne, yani Ihlamur Nişantaşı Yolu'na doğru yürürken biraz ileride solunda küçük bir butik göreceksin. Adını unuttum, ama yanında bir hamile giyim dükkanı bir de sanat galerisi vardı en son. Dükkanın sadece vitrini var girişte, asıl içini gezmek için bir üst kata çıkman gerekiyor. Çok güzel şeyler var içeride ve Fransızca bir ismi olabilir ama tam hatırlamıyorum. Aklımda kalanlarla ancak bu kadar ipucu verebildim, umarım bulursunuz. :)