Cumartesi Kahvaltısı!

Meşhur "Pazar kahvaltısı" konseptini bu hafta değiştirdik ve "Cumartesi kahvaltısı"na çevirdik. Bu Cumartesi bir zamanlar bir bankacıyken çalıştığım kurumsal şubedeki iş arkadaşlarımla yıllar sonra buluştuk. Hem de yıllardır bir yolu bulunup da ayarlanamayan büyük buluşma, bu kez o kadar kolay ayarlandı ki... Bir bayram kutlama mailleşmesi sonrasında bir haftasonu birlikte kahvaltı yapmaya karar verildi, herkes için uygun olan gün, saat ve yer kararlaştırıldı ve herkes de katıldı. Bingo! İstersek yapabileceğimizi görmüş olduk! :)

Sekiz kişilik ekibimizde havadisler boldu. Çoğunu -aralarda tesadüfen yolda/tiyatroda falan gördüğümü saymazsak- beş senedir görmüyordum. Hatta ben şubedeyken ayrılanlarla yedi senedir falan görüşmemişiz. Tabi ki öyle olunca havadis de bol oluyor. Neyse ki buluşmanın güzel havadisleri boldu! Bebişler, terfiler, evlilikler, tatiller, vs... Otuzlu yaşlarda sekiz hatun buluşursa elbette biraz Sex and The City ve biraz da Desperate Housewives sohbetleri de döndü. Onlar bir müddet hedefler, gerçekleştirilenler, performans primleri, ikramiyelerden falan bahsettiler; ben bu ortamdan kopalı uzun zaman olduğu için seyirci kalmayı tercih ettim. Onlar ne tür kitaplar çevirdiğimi dinlerken bu daldan dala portföyümü yorumsuz dinlediler. :) Gülüşmelerle kesilen heyecanlı hikayeler ve sohbetlerle dolu yaklaşık iki buçuk saat geçirdikten sonra arayı bu kadar uzatmamak üzere vedalaştık. Cumartesi sabahı dokuzda kalkmak ne kadar zor gelmiş olsa da bu buluşmanın bana kesinlikle iyi geldiğini söylemeliyim.

İşte şu an hiçbiri o şubede olmasa da beş yıl önce birlikte çalıştığım şube arkadaşlarımın büyük bir kısmı:

Bu arada kahvaltı mekanı da Bağdat Caddesi'ndeki Midpoint'tir. Midpoint'i çok sevdiğimden ve şimdiye kadar hiçbir şubesinden mutsuz ayrılmadığımdan daha önceki yazılarımdan birinde de bahsetmiş olabilirim. Bahsetmediysem de burada söylemiş olayım. Bu kez de aynısı oldu. Hatta kahvaltı tabaklarına bayıldım diyebilirim. Sahanda gelen menemen ve sucuklu yumurtalar da çok güzel görünüyordu. Fiyatlar çok makul. Ayrıca erkekler varsa durum değişebilir, ama bir kahvaltı tabağını ve yumurtalı bir tabağı iki bayanın bölüşebileceğini ve gayet de yeterli geleceğini düşünüyorum. Midpoint'le ilgili tek eleştirim çay konusunda olacak. Kahvaltıda çay benim için vazgeçilmezdir. Ayrıca iyi demlenmiş olmalı ve ajda bardakta sunulmalıdır. Dolayısıyla her şeye tam not veriyorum, ama demsiz, ılık ve fincanda gelen çayları sınıfta bıraktım! Yine de önemli olan keyfimizdi ve o da gayet yerindeydi!

Hiç yorum yok: