Bolluca Çocuk Köyü ve Koruncuklar

Sizlere daha önce Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'nın çalışmaları kapsamında kurulan Bolluca Çocuk Köyü projesinden bahsedeceğimi yazmıştım.

Bolluca Çocuk Köyü, korunmaya muhtaç çocuklara daha kaliteli ve kapsamlı hizmet götürerek bu çocukları topluma kazandırmak amacıyla hayata geçirilen geniş kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesi. 0-6 yaş arası kimsesiz veya yarı yetim, ruhen ve bedenen özürlü olmayan, yardıma muhtaç çocuklar alınmakta ve çocuklar hayatlarını kendi başlarına idame edebilecek duruma gelinceye kadar (yüksek tahsil dahil) vakfın güvencesi altında, Bolluca Çocuk Köyü bünyesinde yaşayabiliyorlar. Bu proje ile ilgili yürütülen çalışmaları, çocuk köyünün yapılanmasını, verilen eğitimleri ve daha pek çok bilgiyi zaten web sitelerinden alabilirsiniz.

Bu yazıyı hem bu vakfı bilmeyenlerin haberdar olması hem de web sitelerinde yer almayan ancak bana e-posta yoluyla gelen ve gelirleri bu vakfa giden birtakım etkinliklerle ilgili bilgi vermek amacıyla yazıyorum. Bunlardan ilk maddeyi zaten biliyorsunuz (konuyla ilgili ilk yazımda bahsetmiştim).

1) Sinem&Didem Balık kardeşlerin 3 Nisan Cuma günü MKM'de verecekleri konseri unutmayın!

2) 17-19 Nisan tarihleri arasında Eskişehir'e bir kültür gezisi düzenleniyor. Frigya vadisi, Midas şehri, Porsuk Çayı gibi pek çok yerin görüleceği bu gezi ile ilgili detaylı bilgi almak ve isminizi yazdırmak üzere Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'nı aramanız gerekiyor. (Tel:212-267 22 70)

3) 21 Nisan'da Lütfi Kırdar'da saat 21:00'de başlayacak olan Nilüfer konseri de Koruncuklar yararına düzenleniyor. 30-40-60-100-125 TL'den satışa sunulan biletler Vakıf Merkezinden veya Biletix'ten temin edilebilir.Etkinlikler dışında neler yapılabilir derseniz:

4) Avea ve Vodafone hatlarınızdan 4717'ye boş mesaj göndererek 10 TL bağış yapabilirsiniz.

5) "Çocuklarımızı Korumak Geleceğimizi Korumaktır" kampanyasına katılabilirsiniz (Bir yıl boyunca ayda 50 YTL ile bir çocuğun gıda-eğitim ve sağlık giderlerine katkı payı ödeyebilrsiniz). Bir yıl boyunca değil, sadece 1/2/3 ya da ne bileyim 6 aylık katkıda bulunmak istiyorum derseniz o da mümkün. 212-274 95 45 no'lu telefondan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

6) Ve hepsinden önemlisi yaptığımız ufacık katkıların kocaman ve muhteşem sonuçlar doğuracağını ve hepimizin mutlaka yapabileceği bir şeyler olduğunu hiç aklımızdan çıkarmayabiliriz!

Yapabiliriz, değil mi?

2 yorum:

NzN dedi ki...

Bu bloga nasıl geldiğimi bile anlamadım ama iyi ki gelmişim.
Henüz detaylı inceleme fırsatım olmadı ama Sosyal Sorumluluk etiketi altındaki yazılara baktım ve baktıkça mutlu oldum.
Koruncuk'un bir blogta bu kadar çok geçiyor olması da ayrıca mutlu etti beni.
Hayatımda önemli bir yeri vardır onların. Arkadaş çevresinde doğum günü, yılbaşı kutlamalarında kendilerinden sertifika alıyoruz.
Ekip olarak da o kadar gönülden çalıştıklarını hissediyoruz ki sonuna kadar güveniyoruz.

Hoşuma gitti...

Sevgiler
NzN

Imge dedi ki...

NzN,

Gerçekten işini iyi yapan ve dediğin gibi gönülden çalışan bu tür kuruluşlara o kadar ihtiyaç var ki aslında. Herkes elinden geldiğince, maddi ya da manevi destek vermeli diye düşünüyorum.

Sevgiler..