ODTÜ Evrim'e Sahip Çıkıyor!

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BiyoGen) ve ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği tarafından 13 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek eylemde Darwin’in Doğumunun 200. Yılında, TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’nin EVRİM sayısını sansürleyenlere “EVRİM”li kapak fotoğrafı verilecek!

Hem de ODTÜ'mün meşhur DEVRİM yazan stadyumunun D'sinde buluşulup, EVRİM'e sahip çıkılacak! Muhteşem bir eylem, değil mi? Yoksa sadece benim mi tüylerim diken diken oluyor böyle şeyler duyduğumda?


ODTÜ, bilimsel dergilerin ısmarlama kapaklarla çıkarılmasına tahammül edemeyerek ısmarlama kapak öyle değil böyle olur demiş:ODTÜ, her zamanki gibi ne dediyse çok doğru demiş diyorum. 13 Mart'ta fiziken orada olmasam da kalben DEVRİM yazan stadyumumuzda olacağım. Eylemle ilgili detaylı web sayfası için buraya buyrun!

Size daha önce hiç okulumla gurur duyduğumu söylemiş miydim?

Defalarca mı?

Olsun, bir kez daha söylüyorum işte:

ODTÜ'yle gurur duyuyorum!

7 yorum:

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

ODTÜ'lüler boşuna uğraşıyor. Adamcağız ölmüş gitmiş(!) seneler sonra ne diye kapağa koyarsın.

Diye yorumlar alırsan şaşırma derim. ODTÜ'lülere benden de tebrikler.

Ongun Tan dedi ki...

Supermiş tepki hakkaten.. TUBITAK yav..nasıl bunu yapar..orası da mı yobazlarla doldu. Neden bu korku?

Musa Kart'ın harika karikatürü için bkz. onguntan.blogspot.com

Parpali dedi ki...

Şimdi biraz nefes alabiliyorum sanki...

Imge dedi ki...

Ata,

Bir an korkuttun beni!! Tamam, muhalif bir karaktersin ve bir zamanlar izlediğim Ahmet Uğurlu'nun programındaki "Karşıyız Karşı Her Şeye Karşı" sloganını yıllar sonra bana yeniden hatırlattın, ama "yok artık!" diyecektim ki içime su serpildi..:))

Ongun,

Musa Kart'ın karikatürü süper gerçekten..

Parpali,

Biraz değil, doya doya nefes alacağımız günlerin bir an önce gelmesi dileğiyle...

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Ongun Tübitak'ın durumunu yakından bilen biri olarak olanların hiçbirine şaşırmadım diyebilirim. Olayların başlangıcı zaten başbakanın Tübitak başkanını vekaleten atamasına dayanır. Ondan sonra da Tübitak'tan bu tarz konularda hayır beklemeyin diyebilirim.

Onur ALMIŞLAR dedi ki...

İmge merhaba. Bu haberi dün okumuştum başka bir mecrada. Sonra senin blogunda gördüm. medyaalternatif'te haber yaptım. Öğlen haber yaptım şimdiye kadar 100 kişi okudu :) Vay anasını be :) Ne ODTÜymüş

Imge dedi ki...

Onur,

Yaşasıııınn!! :)) Teşekkürler bunu medyaalternatif'e aldığın için..:) Ne ODTÜ'ymüş ya da ne habermiş değil aslında, böyle bir haberi tıklayan sayının çok olmasına yaşasııınnn demeliyiz sanki.. Ayrıca artık tek sesli olmaya giderek daha fazla yaklaşan toplumumuzda ODTÜ'ye yakışan da fark yaratmak olmalı zaten..ODTÜ olmak kolay değil, değil mi? :)