Farklı Bir Anneler Günü Hediyesi

Eminim annenizin yeterince bluzu, elbisesi, ayakkabısı, çantası, parfümü, takısı,vs vardır. Eminim onunla bir dolu yere yemeğe, brunch'a, geziye, gezmeye, tozmaya da gitmişsinizdir. Zaten annenizi sadece bir gün değil her gün hatırladığınız için hediye ya da etkinlik planlarını da yılın sadece bir günü yapmıyorsunuzdur. O zaman bu yıl farklı bir şey yaparak anneniz adına koruncukları sevindirmeye ne dersiniz? Eminim anneniz de buna bayılacaktır!


İçinizden ayrıca annenize de hediyeler almak geliyorsa, durmayın onu da yapın. Ama özellikle böyle günlerde sizin kadar şanslı olmayanlara da sihirli değneğinizle dokunmayı unutmayın. Bu sihirli değneğin maddi ya da manevi yapısına, nereye dokunacağına, harcayacağınız zaman, para ve çaba miktarına kendiniz karar verin. Herkesin sihirli değneği farklıdır, ama hepsi de çok etkilidir. Siz de bu tür özel günleri sihirli değneğinizi unuttuğunuz yerden çıkarıp, ışıl ışıl parıldatmak için bir fırsat olarak görebilirsiniz.

Bu naçizane öneriden sonra da tüm "gerçek anne"lerin anneler gününü kutluyorum. Tırnak içine aldığım bu gerçek anne kavramı, anneliğin çocuk doğurmaktan ibaret olmadığını; ömür boyu sürecek bir sevgi ve sabır işi olduğunu; nihai hedefinin de "insan yetiştirmek" olduğunu bilen ve uygulamaya da geçirebilen anneleri kapsamaktadır.

Kendi gerçek annelerimin (önce annem, sonra kayınvalidem ve bizi yukarıdan bir yerlerden izleyen anneannem) de hem Anneler Günü'nü kutluyor hem de gerçekliklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum.

Hiç yorum yok: