Süprizli ve Eğlenceli Tasarım Harikaları

Bilenler bilir: Shop&Miles &Club'ın andmag adlı çok keyifli bir aylık dergisi bulunuyor. Ağırlıklı olarak gezi rotaları ve oteller hakkında bilgiler içeren bu dergide moda, tasarım, etkinlikler gibi çeşitli konulara da yer veriliyor. İşte ben de Nisan sayısında görüp de beğendiğim birkaç tasarım örneğini sizinle de paylaşmak istedim.

Birincisi uçan elbise askıları!! Elbiselerinizi kargaların kanatlarına asmak ister misiniz? :) Aslında kocam için birkaç tane sipariş versem iyi olabilir. Böylelikle üşendiği için dolabı yerine koridordan geçen kalorifer borularına astığı takım elbiseleri de insanlara dekorasyon diye yutturabilirim belki!

Hollandalı tasarımcı Ingibjörg Hanna Bjarnadottir tarafından tasarlanan bu askılar boşken de estetik durabiliyorlar. Hem eğlenceli hem de fonksiyonel olan bu elbise askılarını tavandan da sarkıtabiliyorsunuz. Hem bu askılar hem de diğer ürünler için buraya bakabilirsiniz.Dergide gördüğüm ikinci tasarım hoşluğu ise haute couture su şişeleri. Fransızların ünlü su markası Evian ile moda tasarımcısı Jean Paul Gaultier'in güçlerini birleştirmeleri sonrasında ortaya bu hoş tasarımlar çıkmış. Evian son birkaç yıldır ünlü moda tasarımcılarıyla bir araya gelerek su şişelerinden haute couture koleksiyonlar hazırlıyormuş. Geçen yıllarda Christian Lacroix imzası taşıyan şişeler bu yıl Gaultier imzalı. Gaultier'in bu haute couture şişe koleksiyonunda 5 farklı şişe varmış. Yalnızca birer adet üretilen bu şişelerde Fransız kristal cam firması Baccarat imzası da bulunuyor. Bir sanat eseri sayılabilecek bu su şişeleri Tokyo, Londra, New York, Melbourne ve Moskova gibi metropollerdeki ünlü restoran, otel veya barlarda görücüye çıkıyorlarmış. Detaylar için buraya buyrun.


Son olarak sırada peruk kaseler var! Nasıl mı? İşte böyle! Danimarka merkezli tasarım stüdyosu Claydies'in tasarladığı seramik kaselerde saç modellerinden esinlenilmiş. Özellikle 60'lı yılların modellerini yansıtan retro kaseleri ters çevirdiğinizde tıpkı bir peruk gibi görünüyorlar.


Yaratıcılığın sınırı yok. Yaratıcılık kadar keyifli ve takdir edilesi bir şey de yok galiba. Beğenmenizi umuyorum.

İyi hafta sonları...

9 yorum:

pembecikolata dedi ki...

Kesinlikle yaratıcılığın sınırı yok!!!Nasıl güzel elbise askıları onlar öyleee...

Imge dedi ki...

Pembe Çikolata,

Web sitesindeki geyik boynuzu şeklinde duvar askısını da görmelisin.. Süper..

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Güzelmiş hakikaten biraz kadınsı şeyler ama olsun :) Bu arada dikkatimi çeken de tasarımcı oldu bu Danimarkalı ismi diyecektim ki İzlandalıymış kendisi daha kuzeylerden :) Bilirsin böyle ilginç tasarımlar baltık ülkelerinden çıkıyor IKEA hesabı :)

Imge dedi ki...

Ata,

Bana IKEA deme bu aralar lütfen!! Tasarımlarına lafım yok, ama pek bir gıcık oldum kendilerine ve hatta yazısı bile hazır sayılır..:)

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

IKEA'ya kızdın ve laflar hazırladın yani :) Bekliyoruz :)

Travis dedi ki...

bi kaç küfür de bende var, haber edin de toplu gönderelim :)

Imge dedi ki...

Travis,

Öyle deme, "IKEA evimizin her şeyi" nasılsa!! :))

Yarın geliyor yazı..
Sevgiler..

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki...

İmgecim Gardrop'a taşınması gerek bunların uzun bir aradan sonra çok eğlenceli tasarımlara yer vermek beni tekrar heyecanlandıracak..
Çok öperim özlemle özel kadın..
Yani kısaca izin istiyorum ;)

Imge dedi ki...

Kıymetcim,

Aşk olsun! İznin lafı mı olur aramızda.. Dükkan senin..:) İmgeleme.com keyfinize amadedir efendim.. İstediğiniz gibi kullanınız..:) Öpüyorum çok..