3 İsim Önerisi

Aslı'nın Dolabı'ndan başlayayım. Aslı'nın Dolabı küçük çaplı bir sosyal sorumluluk hareketi. Ancak basında ve sosyal medyada adını fazlasıyla duyurarak büyük çaplı olmaya doğru hızla gidiyor. Umarım çok büyük bir harekete dönüşür, çünkü hem toplumdaki yardım bilincini güçlendirmek hem de tüketim çılgınlığımıza dikkat çekmek açısından çok yararlı  bir proje bu. Aslı'nın Dolabı'nda gördüğünüz çok az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış elbiseler, ayakkabılar, aksesuarlar ve diğer pek çok şey satılık. İster kendiniz fotoğraf çekip gönderiyorsunuz, ister uygun olabilecek giysileri Aslı'ya gönderiyorsunuz, o fotoğrafını çekip yayınlıyor sitesinde. Sonra da giysinin satılmasını bekliyorsunuz. Satıldıktan sonra elde edilen gelir de Barınaklara ve ÇYDD'ye bağış olarak gidiyor. Harika değil mi? Evlerimizde atamadığımız, satamadığımız, verdiklerimizin dışında bir de veremediğimiz o kadar çok şey var ki. Siz de onlara bir göz atıp, içlerinden uygun olabilecek parçaların Aslı'nın Dolabı aracılığıyla yardıma dönüşmesini, dolayısıyla yıllarca askıda beklemek yerine bir anlam kazanmasını istemez misiniz? Daha fazla bilgi almak veya Aslı'ya sormak istedikleriniz için web sayfasına uğrayabilirsiniz: http://www.aslinindolabi.com/ Teşekkürler Aslı!

Diğer iki isim ise aşağıda kitaplarını gördüğünüz isimler. Geceyarısı Öyküleri'nin yazarı Selim Karakaya'nın bir blogu da var. Zaten onunla önce MyBilet kardeşliği yaptık, sonra blogdaş olduk, daha sonra kitabıyla tanıştım.:) Aşkın Peşinde, Hayatın Peşinde ve Müziğin Peşinde kategorilerinde yazdığı harika öykülerini okuyup bitirdiğimde de bana kitabını göndermeden önce "ama hüzünlü hikayeler bak, ona göre" diye uyarmasının nedenini anladım. Gerçekten de birçok öyküde o yoğun hüznü hissediyorsunuz ama aşkın, hayatın ve müziğin kendisi de hüzünden fazlasıyla beslenmiyor mu zaten? Ben bu içten öykülerin hepsini çok sevdim. Yazarının da çizilen kalıpların dışında, kendisine en yüksek manevi tatmini sağlayacak yaşamı seçebilme cesaretini sevmiştim.  Hayat, doğru yönde cesur adımlar atanları kesinlikle ödüllendiriyor bence. İşte Selim Karakaya'nın bu ilk kitabı da ona güzel bir örnek. Devamının gelmesi dileğiyle. Diğer bir kitap önerisi ise "Yıka Beynini!" M. Barış Muslu'nun bilinçaltını formatlamaya yönelik NeuroFormat™ beyin modelini öğreneceksiniz. Ben henüz kitabın tamamını bitirmedim ama yazmakta bir sakınca görmüyorum, çünkü "okuyun" ya da "okumayın" demekten ziyade "yöntem hakkında bilgi edinip, size uygun olup olmadığına karar verin" demek için yazıyorum. Pozitif düşünce ve NLP alanında bir sürü kitap çıktığı için bu kitabın da onlardan biri gibi görülme olasılığı çok yüksek, ama işin aslı hiç de öyle değil. NeuroFormat™ bu tekniklerden de yararlanıyor belki ama çok daha farklı, daha kısa sürede çok daha etkili ve kalıcı sonuçlar alabileceğiniz bir yöntem. Örnek olarak fobilerimizi düşünün. Neyin tetiklediğinin farkında olarak ya da olmayarak bir anlık yaşantılar sayesinde edindiğimiz fobilerimiz bir ömür boyu bizi etkileyebiliyorlar. Sonra onlardan kurtulmak için aylar, yıllar, hatta belki bir ömür boyu uğraşıyoruz. Oysa birkaç saniyede edindiğimiz bir fobiden birkaç saatte kurtulsak daha iyi olmaz mı? Fobiler dışında yaşamınızın pek çok alanında kullanabileceğiniz bu yöntem ve birebir ve kurumsal uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgi için bu web sayfasına da göz atabilirsiniz. İlginizi çekiyorsa da Yıka Beynini! ile beyninizin içinde büyük bir temizlik hareketi başlatabilirsiniz. (Şahsen ben birkaç gün önce İso'cum işe giderken uykuyla uyanıklık arasında gözümü yarı açıp "Vecihi adında homoseksüel bir oğlun olsa ne yapardın?" diye sorup uyumaya devam ettikten sonra bilinçaltımı temizlemeye karar verdim!! :) )

Önerilecek böyle isimlerin katlanarak çoğalması dileğiyle..

3 yorum:

Selim dedi ki...

İmge çok çok teşekkürler:) Özellikle de yazmaya çalıştığım "hüzün"ü en net haliyle tanımladığın için.. Ben bunu yapamamıştım gerçekten:)

Imge dedi ki...

Ben teşekkür ederim Selim.. Yapabildiysem ne mutlu bana.. Kitabı okumak da burada yazmak da benim için bir zevkti.. Sevgiler..

aubout vita dedi ki...

Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.