Ağva'da Baş Başa Bir Hafta Sonu

Geçtiğimiz hafta sonunu Ağva'da baş başa geçirmeye karar verdik İso'cumla. Kutlama nedeni yaratmakta üstümüze yoktur bizim, ama bu kez en kutlanmaya değer şeyi kutladık: 7. evlilik yıl dönümümüzü.

Güne Şile Feneri'nin hemen yanındaki Kavala Park'ın içinde tavşanlar, ördekler ve horozların arasında nefis manzaraya karşı kahvaltımızı yaparak başladık:


Yağmur sonrası Ağva'nın nefis doğasında, Göksu Nehri'nin kıyısında güneşin altında mayışarak gazetelerimizi okuduk, salıncakta şekerleme yaptık:


Deniz bisikletiyle nehri dolaştık:


Kara bisikletiyle Ağva merkeze inip sekiz sene önce benim bankada çalıştığım şubedeki arkadaşlarımla birlikte kaldığımız Kurfal Tatil Evi'ni bulup biraz nostalji yaptık. O tatilde de ne eğlenmiştik diye düşündük.

Hava karardıktan (gerçek bir karanlıktan bahsediyorum!) sonra yine nehir kıyısındaki tahta masalara oturup, kadehlerimizi tokuşturarak birlikte geçirdiğimiz yılların nostaljisini yaptık. "Hey gidi günler!" diyerek eski günleri yad edecek kıvama gelmiş olduğumuzu fark ettik. Neler neler yaşanmış ve daha neler neler yaşanacak kim bilir diye düşündük:Kapanışı da nargile ile yaptık. Tütünümüzü yanımızda götürmüştük zaten.:) Gece on ikiyi geçerken odamıza gittikten sonra feci gıcırdayan yatak ve sivrisinek kabusu yaşadık ama yine de sessiz, sakin, mini minnacık bir motel olan El Rio'dan genel olarak memnun kaldık. Web sayfaları budur. Ama daha geniş bir otel, minderli şezlonglar, küçük de olsa bir havuz, daha bol alan istiyorsanız nehir kenarındaki diğer alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Aklınızda olsun.

Ertesi gün nehir kenarında kahvaltımızı yapıp, Türk kahvesi eşliğinde Pazar gazetelerimizi okuduktan sonra akşama doğru evimize döndük. Ve itiraf ediyorum: bence özellikle Pazar akşamları insanın evi gibisi yok! Tabi o evi sıcacık hale getiren sevgiliniz yanınızda olduğu sürece...İyi ki varsın, İso'cum!

6 yorum:

E S M İ R dedi ki...

Tebrikler...

Nice güzel yıllarınız olsun hep...

Ağva güzel, sakin bir yer.. ama öncelikle siz daha güzel iseniz :) yani;huzur olunca her yer güllük gülistanlık geliyor insana!.

Sevgiyle, saygıyla...sonsuza dek sürsün mutluluğunuz!..

Bu Benim Yolum dedi ki...

Yıldonümüz kutlu olsun,nice 7 yıllar olsun İso'cunla beraber...

Sevgiler,

Turta Tadında Yaşamak dedi ki...

tebrikler, birlikte mutlu geçen yedi yılınıza bir çoğunu daha eklersiniz umarım ;)

Imge dedi ki...

Hepinize çok teşekkürler..Kutlanacak anlarımızın bol olması dileğiyle.. Sevgilerimle..

aubout vita dedi ki...

Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.

ağva otelleri dedi ki...

Göksu nehri'nin kıyılarına inip nehir balığı yemek ağva'nın en güzel avantajlarından biridir :) Gürültülü ve koşuşturmalı bir şehir ortamından kaçmanın en güzel yolu :))