Okurlarıma Teşekkür

Blog yazmakla ilgili en sevdiğim şeylerden biri de ne biliyor musunuz? Aldığım detaylı e-mailler. 

Önce kendime kişisel yaşam arşivi olsun diye başladığım, sonra deneyimlediğim her türlü kültür-sanat ve keyif etkinliğini paylaşmadan duramadığım İmgeleme, dört yılda yazılmış yaklaşık dokuz yüz sayfalık bir roman oldu. Bu romanı bu keyfi aldığım sürece yazmaya devam edeceğim elbette ama e-mail kutumda blog okurlarından gelen yüzün üstünde e-mail olduğunu görünce (ki bunlar sakladığım detaylı mailler) kendimi ne kadar mutlu hissettiğimi de buradan belirtmek ve İmgeleme okurlarına teşekkür etmek istedim. 

Aralarında öyle mailler var ki...
- Üniversitelerinde yapılan etkinlikleri blogumda duyurmamı rica eden pırıl pırıl gençler..
- Beni kızına benzeten, dedem için kullandığımız "zoti" kelimesinden yola çıkarak "deli arnaut" olduğumu sanan :), kendini yeterince ifade edemediği Türkçesine rağmen içtenliğini fazlasıyla yansıtan Arnavut kökenli bir baba.. 
- Tatil danışmanları olmamı isteyen ya da gezi yazılarımdan dolayı bana teşekkürlerini sunan bir sürü gezgin.. Bu kategori çok ilgi görüyor. "İmge Hanım, balayına çıkıyoruz, siz nereyi önerirseniz, ona göre plan yapacağız," ya da "Hangi tatil köyüne gidelim?" ya da "Beş günlüğüne Paris'e gidiyoruz, yanımıza izin yazılarınızı aldık, eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?" ya da "Viyana'da Sachertorte yerken kulaklarınızı çınlattık," ya da "Madrid'de nerede kalalım, günübirlik gezi için nereye gidelim?" ya da "Sayenizde harika bir Fado gecesi yaşadık, ömür boyu gezin ve yazın inşallah!!" yorumları beni adeta kanatsız uçuruyor..:)  
- "Septum deviasyon ameliyatını önerir misiniz?" diye soranlar.. (Onları korku filmi benzeri hikayeme yönlendiriyor ve kararı kendilerine bırakıyorum. :) )
- İngilizce öğrenmek istiyorum ya da çeviri yapmak istiyorum, nereden başlasam, nasıl yapsam diye fikir soranlar.
- Ne kadar çok oyun izlemişsiniz! Harika! Acaba şu X oyununun metni sizde var mı? diye bana tiyatro kütüphanesi muamelesi yapanlar..
- "Restoranımızla, okulumuzla, otelimizle ilgili eleştiride bulunmuşsunuz, ama işin aslı şudur" ya da "teşekkür ederiz, durum düzeltildi, bilginize" diye mail atan ilgili yöneticiler.
- Kendi sayfalarını tanıtanlar.. Bana restoran, kitap, film, etkinlik önerilerinde bulunanlar.. Sadece iç dökmek için kapımı çalanlar...
- "Gurbet ellerde senin sayfanı bayılarak takip ediyorum, yaşam tarzın bana ilham veriyor, hep böyle rengarenk bir hayatın olsun," diye güzel temennilerde bulunan, yurtdışından gelen sıcacık mesajlar...
Bu blog sayenizde artık kişisel bir arşiv olmanın çok ötesine geçti. Hatta kendi çapında minik bir sosyal paylaşım sitesi oldu. :) Ne mutlu bana, pek çok harika insanın yaşamına dokunabilmişim ekran başından. İçten, güvenilir ve takip edilmeye değer bulunmuşum. Beni olumsuz eleştirenlerin bile bir süre sonra takip ettiği bir blog yazmayı başarmışım. Görüştüğüm ve görüşmediğim ama dost olduklarını bildiğim yeni insanlarla tanışmışım. Bence hiç de fena bir iş çıkarmamışım! Hatta o gün okurlardan gelen mailleri dosyalarken kendimle gurur duyduğumu bile söyleyebilirim. Sırf bunun için bile harcadığım emeğe ve zamana fazlasıyla değerdi. 

Hepinize teşekkürler!

Ve şimdiden iyi bayramlar...9 yorum:

Handan dedi ki...

e biz de teşekkür ederiz:)

Dışavurum dedi ki...

Anla işte İmge, seni seviyoruz :)

Sinem Ergun dedi ki...

Ne mutlu İmge sana, paylaşmanın mutluluğunu bize hatırlatmış oldun bu yazıyla, nice nice keyifli paylaşımlarına..

E S M İ R dedi ki...

Günlük tutar gibi yaşamdan kesitlerin büyük bir titizlik ve itina ile paylaşıldığında farkı gören okurlar(ın) tarafından böylesi karşılıklar alıyor olman çok doğru bir yolda olduğunu gösteriyor.Yola devam sevgili İmgeciğim...

Bloglar aracılığı ile ne çok şey öğreniyoruz birbirimizden. Tebrikler ve iyi bayramlar dilerim...nice güzel paylaşımların olsun...Sevgilerle...

nilgün dedi ki...

İMGE,
İSTİSNASIZ HERGÜN İNTERNETTE ÖNCELİKLE SENİN SAYFANA BAKIYOR, YAZDIKLARINDAN YIĞINLA YENİ ŞEY ÖĞRENİYORUM. TAVSİYE ETTİĞİN VE DENEME FIRSATI BULDUĞUM HİÇ BİR ŞEYDEN PİŞMAN OLMADIM. YAZDIKLARINA YORUM BIRAKMASAM DA SIKI TAKİPÇİN OLDUĞUMU BİLMENİ İSTEDİM. PAYLAŞTIKLARIN İÇİN ASIL BİZ OKURLARIN OLARAK SANA TEŞEKKÜR ETMELİYİZ.
İYİ BAYRAMLAR DİLİYORUM,
SEVGİLERİMLE
NİLGÜN

Bellek Kutusu dedi ki...

İyi ki yazıyorsun, iyi ki okuyoruz:)
İyi bayramlar

Zeugma dedi ki...

Sevgili Imge;
Paylaştığın her yazın içten, sıcacık ve kaliteli...
Sıkmadan, uzatmadan, merak ve ciddi anlamda görme isteği uyandırarak yazıyorsun. Aldığın eğitimin ve mevcut altyapının etkileri büyük tabii ki. Sıradan birinin hiç çekilmeyen kafa şişirmeleri değil yani :)))
Ve dahi duygu ve düşüncelerim birçok noktada seninle örtüşüyor, satırlarının büyük bir yüzdesinde bunu görüyorum, biliyorsun:)
İyi ki varsın...

Teşekkürlerimi sunuyorum...
İyi bayramlar...

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki...

İmgecim az bile yazmışsın.. Blog tanımına uyan şahane her satırın yorumların gözlemlerin.. Öptümöptüm

Imge dedi ki...

Harika yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve sevgilerimi yolluyorum. Hadi içimden geldi, bir de öpücüklerimi yollayayım..:) Birbirimizden çok şey öğreniyoruz.. Daima paylaşmak dileğiyle..