Ressamdan Masallar, Victoria's Secret, Zamane Kahvesi

2 Aralık Cuma günü her zamanki gibi Gizem'le "ortaya karışık" temalı bir Nişantaşı turu yapmaya karar verdik.  Önce Mim Kemal Öke Caddesi'nde bulunan Galeri Merkür'deki Bedri Baykam'ın Ressamdan Masallar sergisini gezdik. Uzun zamandır aklımızda olan sergiyi bitmeden görebildik neyse ki, çünkü son günü 5 Aralık'tı. Sanatçının 2011 yılında yaptığı çalışmalarını görebildiğimiz bu sergiyi kaçıranlar üzülmesin, çünkü resimlerin bu tarihten sonra da Piramid Sanat'ta görülebileceğini öğrendik oradaki ilgili kişiden.  En son iki sene önce yine Bedri Baykam için gitmişiz Piramid Sanat'a, blog sağ olsun, hatırlattı. :)

Bu sergiden favorilerimi aşağıda görebilirsiniz. Sağ altta yer alan Yeni Rakı'lı tabloda Bodrum'u görüyorsunuz. Hemen üstündeki tarihi mekanı tanıdınız mı? Efes'teki Celcius Kütüphanesi. Üzerinde de uyuyan bir "nymph" figürü bulunuyor. Nymph, mitolojide su perisiydi diye hatırlıyordum ama sanırım genel olarak peri olduğu da söylenebilir çünkü bazı yerlerde orman perisi olarak da geçiyor. Bulunduğu yere göre unvanı değişiyor olabilir mi acaba? Diğer iki tablo da kolaj çalışmalarından beğendiğim örnekler oldu. 


Sergiden çıktıktan sonraki ilk hedefimiz City's AVM'deki Victoria's Secret mağazası oldu. Internet'teki yorumlardan anladığımıza göre açılışının ilk haftasında keşif turu yapmayan kadınları dövüyor olabilirler diye düşünerek gittik. Ve gerçekten de kadınların istilasına uğramış olan mis kokulu mağazayı biz de görmüş olduk. Envai çeşit parfüm, vücut losyonu ve kreminin yanı sıra makyaj çantaları, bozuk para cüzdanları, anahtarlık, iPhone kılıfı, vs gibi aksesuarların ve bazı makyaj malzemelerinin olduğu bir "kadın" mekanı burası. Parfümlerden Adriana Lima'nın reklamında yer aldığı Bombshell'e ilgi yoğunmuş. Güzel bir koku ama ben şekerli kokularla kendimi bir pamuk şeker satıcısının dönen kazanına düşmüş gibi hissettiğimden dolayı bana çok uygun değildi . Benim favorim Heavenly oldu. Yılbaşı yaklaşırken İso'cuma duyurulur.. :)  


Adriana'nın güzelliği hakkında da yorum yapmadan geçmiş olmayayım bu fani dünyadan. Yok Böyle Dans'ın ilk bölümü için geldiğinde yaşanan Adriana çılgınlığında da bu konuyu pas geçmişim, olmamış! Tamam, kadın güzel, hoş falan da Fashion TV'yi açan ya da herhangi bir Victoria's Secret defilesini izleyen bir insanın Adriana ile yarışacak güzellikte bir sürü kadın görebileceğini düşünüyorum. Adriana güzel bir fiziği olan, doğal ve güzel gülebilen bir kadın ama bana göre dünyanın en güzel kadını değil. Buyrun, yandaki resimden bakın makyajsız haline (coolpicturegallery.net diye bir siteden aldım). Dolayısıyla kendisiyle ilgili yaşanan çılgınlığı anlamasam da (bir diğer örnek için bkz. Angelina Jolie) güzellik gibi bakan her göze göre değişebilecek kadar göreceli bir konuda yapılan her türlü tartışmayı çok anlamsız bulduğumu da belirteyim bu arada. Mesela ben de Kıvanç Tatlıtuğ'un Kuzey haline bayılıyorum ama herkesin ölüp bittiği o Adonis kasları bana çok anlamsız geliyor. Hiç olmasa da olur onlar bana göre. Geniş omuz ve göğüs alanı olduğu sürece Adonis falan teferruattır, hiç kasmasaymış çocukcağız, yazık. :) Neyse, bu kadar geyik yeter. Adriana'cığıma da ayıp ettim üstteki resmini koyarak, o yüzden telafi niyetine mağazada çektiğim aşağıdaki fotoğrafını da yayınlamayı bir borç biliyorum. Ayrıca Victoria's Secret'a da sesleniyorum: kendisinin kullandığı sütyenden bir an önce Türkiye'ye getirilmesini istiyoruz! Kokudan çok iç çamaşırlarının biz ölümlüleri biraz olsun meleklere yaklaştırabileceğini unutmasınlar..:)


Artık Zamane Kahvesi'nde mola verebiliriz sanırım. Uzun uzun sakızlı cheesecake mi damla çikolatalı, fındıklı ve muzlu pastayı mı yesek diye düşündükten sonra ikincisinde karar kılıyoruz. Kahvelerimiz de geldiğine göre artık muhabbet zamanı.

Haberiniz olsun, yarın da Fransız Sokağı'na götüreceğim sizi...

4 yorum:

Bellek Kutusu dedi ki...

Aklım sakızlı cheescake'de kaldı:)
Fransız Sokağı'nı da merakla bekliyorum;)

Imge dedi ki...

Bellek Kutusu,

Zamane Kahvesi'ne gidersen mutlaka dene. Kesinlikle çok başarılı! :)

nymphea dedi ki...

Imge nymph demek su perisi, nymphea da oradan geliyor herhalde bak bunu yeni ogrendim,
bu arada yeni dogum yapmis birisi olarak bir suredir evde olmam nedeniyle birak ziyaret etmeyi victorias secret in acildigini senin blogundan ogrendim;-) Ayrica Angelina Jolie konusunda tek degilmisim, cok sevindim ;-)

Imge dedi ki...

Nympheacım,

Sen bu sezon muafsın Victoria's Secret mağazalarından.. Daha çok Mothercare ve Chicco açılışlarından haberdar edeceğim seni..:)) Sevgiler..