Mamut Art Project

Dün akşam ikincisi düzenlenen Mamut Art Project'in ön gösterim gecesine davetliydik. Seçimlerden sonra markete bile gitmeyen, evden çıkmayan, insan görmek istemeyen, kimseyle telefonda bile konuşmak istemeyen bendeniz, gözüm ve gönlüm açılır da belki bir miktar serotonin hormonu salgılayarak üç gündür vücudumda biriken öldürücü düzeydeki kortizol seviyesini dengelerim umuduyla kendimi zorlayarak gittim adeta. İyi ki de gitmişim. Sanat iyi geliyor insana, kesin bilgi! Günlerdir ilk kez bambaşka -ve güzel- bir dünyaya dalan beni de İso'cum çekmiş. 


Genç sanatçılara kendilerini tanıtma ve görünürlük fırsatı sunan bir sanat projesi olan Mamut Art Project, ulaşılabilir sanat yapısını da desteklemekte. Küçükçiftlik Park'ta 3-6 Nisan tarihleri arasında açık olacak sergi alanını 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edebilir, yeni ve genç isimlerin birbirinden güzel çalışmalarını görebilirsiniz. 


55 sanatçının yüzlerce işi var bu projede. İçimden isimleriyle, cisimleriyle, bana neler hissettirdikleriyle detaylı bir şekilde yazmak gelmiyor ama. Sanmayın ki yeterince beğenmediğimden. Gerçekten çok beğendiğim için ve bugün başlayıp sadece dört gün sürecek bir proje olduğundan kaçırmayın diye alelacele yazıyorum. Ama beni mazur görün bu kez. Keyfim yok. Bakın burada bile karşıma çıkana, nasıl keyfim olsun ki?!

  
Yine de sanat her zaman iyi gelir. Gezin, görün, ruhunuzu hoş tutun Mamut Art Project'te. 

Hem belki bugün Ankara'yla ilgili de güzel bir haber gelir. Belki çirkef ağalıklar son bulur zarif, hoşgörülü, efendi, birleştirici, sağduyulu, harika bir adam geçer başkentin başına, zaten hakkıyla geçmesi gereken yere. Belki kaşlarımızı çatmadan, yüzümüzde gülümsemeyle okumaya başlarız Ankara haberlerini bundan sonra. Ya da ilgilenmiyorsak, okumayız bile hiç, çünkü zaten emin oluruz başkentin emin ellerde olduğuna. Belki Türkiye'deki anlayış değişiminin başlangıç noktası olur Ankara. Belki umutlarımızı yeniden yeşerten yer olur. Kim bilir, olmaz mı? Belki olur...

3 yorum:

Zeugma dedi ki...

Psikolojik şiddetin bu türlüsü hiçbir ülkede gerçekleşmemiştir.

İstanbul'da olup da bu tür etkinliklere gitmemek olmaz. Açılırsın elbette.
Emeğine sağlık. Benim gibi gidemeyecek olanlar da görüp bilgilenmiş oluyor sayende.
Sevgiler...

Mahmutun güncesi dedi ki...

Aynı ruh durumunda olan ben,kendimi zorlayıp gideceğim.Dediğiniz gibi sanat her şeyin ilacı.

Imge dedi ki...

Zeugma,

Kesinlikle! Ruh durumum inanılmaz bozuk bir hafta geçirdim. O kadar ki bir ton sopa yiyip, konuşamaz halde bir sokak kenarına atılmış gibi falan hissettim hafta boyunca. Kendime gelme çalışmalarıma Cumartesi itibariyle başladım.Bir süre daha az Twitter, daha fazla cam fanusta yaşam! Toparlanana kadar başka yolu yok gibi.

Sevgiler

Mahmutun güncesi,

Gittin mi? Sevdin mi? İyi geldi mi? ;)