Romeo & Giulietta

Romeo & Giulietta'nın Zorlu PSM'de yeniden oynayacağını, üstelik o hafta İsocum'un da burada olacağını öğrenir öğrenmez biletlerimizi kaptık. Heyecanlı bekleyişin nihayet sona erdiği 6 Kasım akşamı yerlerimize yerleştik ve "Perde!" dedik. Bize ne oluyorsa, kıh kıh. ;)


William Shakespeare'in en bilinen oyunlarından biri olan Romeo & Giulietta'nın öyküsünü bilmeyen yoktur herhalde. Biz durumu yerinde incelemek üzere Verona'ya gidip, Capuleti ailesinin kızları güzel Giulietta'nın evine konuk olmuştuk. Verona atmosferinde hikayeyi okumak için buraya buyurun. Aşağıda ise Romeo'nun Giulietta'ya serenat yaptığı balkonda duran bizi görebilirsiniz. Ah yıllar! Dört yılın bile fark yarattığı hassas dönemlerden geçiyoruz sevgili okur. ;)


Hikaye yüzyıllar öncesinden kalmış olsa da İtalyan yapımcı David Zard önderliğinde oyunu sahneleyen Romeo e Giulietta ekibi, bu klasiği modernize etmeyi de başarmış. Kostümler, müzikler, dekor, oyuncular sayesinde bu hafiften arabesk tadındaki klasik aşk hikayesinde de 21. yy dokunuşunu görmüş olduk. Nefis sesler eşliğinde izlemeye doyamadığımız bu müzikal yaklaşık 3 saat sürdü, ama ben bir 3 saat daha izleyebilirdim, öyle diyeyim. Bir daha İstanbul'a gelecek olurlarsa sakın kaçırmayın. 

O zaman selamlama kısmında İsocum'un çektiği bu video ile size veda etsinler bakalım. Bu aralar Shakespeare'den gidiyoruz bakalım, akşam da yine çok sevdiğimiz Zorlu PSM'de Globe to Globe Hamlet'i izleyeceğiz. Heyecanla bekliyorum!

Hiç yorum yok: