Özel Kadınlar Listesi

Pazartesi sendromuyla savaşta da tiyatrodan yararlandık bu hafta. Diyorum size, tiyatronun yararları saymakla bitmez. ;) Mam'Art Tiyatro'nun bu sezon sahnelediği ve oyunculuğuna bayıldığımız Tuğrul Tülek'in bu kez yönettiği Özel Kadınlar Listesi'ni izledik İKSV Salon'da 7 Aralık akşamı. Daha önce Zorla Güzellik oyununu izlediğimiz Neil Labute'un yazdığı ve çevirisini pek çok DOT oyununu da çeviren ve yine DOT oyuncularından Pınar Töre'nin yaptığı bu oyunu mutlaka izleyin derim. Çok seveceksiniz. 

  
Oyunda birbirinden özel kadınlarla tanışacağınız kesin. Ama erkek konusunda garanti veremem; hatta temiz bir dayağı hak eden cinsten olduğunu düşünmedim değil. ;) Konusu kısaca şöyle: evlenmek üzere olan genç ve popüler bir erkek yazar, hayatına daha önceden girmiş "özel kadınlarla" tek tek buluşma ayarlıyor. Onları bir otel odasına çağırarak bir nevi "aramızda onca yaşanmışlık var, hatalarım da olmuştur tabi, hakkını helal et şekerim" tadında bir yüzleşme, bir özür, bir günah çıkarma yaşanacağını sanıyorsanız henüz bu kalp kırma uzmanı adamla tanışmamışsınız demektir. Bu yeni nesil adamlarda duygu ne arar?! Peh! Çağırdıysa odaya, vardır ardında bir bit yeniği, aman dikkat! 

Daha fazla anlatamam, oyunun tadını kaçıramam. Gidin ve kendinize harika bir tiyatro akşamı hediye edin derim. Oyuncuların hepsi çok başarılı; Tuğrul Tülek zaten tiyatroyla ilgili ne iş olsa müthiş yapıyor, durduramıyoruz..;) Kısacası çok seveceksiniz. 

Oyun sadece İKSV Salon'da oynamıyor bu arada. Bo Sahne, Oyun Atölyesi gibi çeşitli yerlerde de oynuyor. En iyisi Mam'Art Tiyatro'nın Facebook ve Twitter hesaplarını takip ederek güncel bilgilere ulaşmanız. Hadi bilet kapmaya! 

İyi seyirler!

Hiç yorum yok: