Yılbaşı Yaklaşırken Birkaç Hediye Fikri

Son dönemlerde yaptığım Karaköy gezileri sırasında gördüklerimi ve diğer keşiflerimi yılbaşı yaklaşırken buradan da paylaşayım dedim. Hediye alma telaşına düşenlere yardımım dokunsun. Ama unutmayınız ki her zaman en güzel hediye kitaptır ve Aralık sonuna kadar İdefix'te Sanal Kitap Fuarı devam etmektedir. Kaçırmayınız.

Gelelim önerilere... Yeni yılda kullanılmak üzere bir not defteri ya da ajandaya illa ki gerek duyulacaktır. O zaman el yapımı deri kabı olan bir tanesini almaya ne dersiniz? Atölye Kici'nin özel kağıt ve deri ile yapılan bu defterleri iyi bir alternatif gibi duruyor. İster buradan, ister Karaköy'deki Zet.com tasarımcılarının buluşma noktasından satın alabilirsiniz.  


Bap Bap Atölye'nin kanaviçe duvar ve yılbaşı süsleri ilginizi çekebilir. Yine zet.com'da çok güzel kanaviçe kolye ucu çeşitleri de bulabilirsiniz. 


Çocuklar için Celile Design'ın tişört, bebek tulumu, ipad kılıfı, yastık gibi tasarımları çok hoş görünüyordu. Tüm ürünler için bu linke tıklayabilirsiniz. 


Sevdiceğinize güzel bir takı almak isterseniz Batya Kebudi'nin Nişantaşı'ndaki mağazasına uğrayabilirsiniz. Sadece kadınlara özel takılar değil, özel tasarım kol düğmeleri gibi erkeklerin de hoşuna gidebilecek hediye alternatifleri bulabilirsiniz. Ben hâlâ eski bir seri olsa da şu hayvan figürlü takıların hastasıyım! 


Kozmetik ürünlerinden hediye denince akla ilk parfüm gelir ama bence cilt bakım ürünleri de harika bir fikir olabilir. Geçen sene doğum günümde beni Kiehl's ürünleriyle tanıştıran Dido sayesinde yaklaşık bir yıldır kullandığım Midnight Recovery Concentrate'e bayıldığımı söyleyebilirim. Gece yatmadan önce mutlaka birkaç damla sürdüğüm bu bakım yağının onarıcı, nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi o kadar başarılı ki kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca haftada bir yaptığım gözenek küçültücü kil maskesi, 50 SPF güneş kremi ve yüz temizleme jelinden de çok memnunum. Sevdiklerinize Kiehl's hediye etmek de güzel bir alternatif olabilir, aklınızda olsun. 
Rifle Paper Co.'nin vintage seyahat takvimlerinden bana almak isteyen olursa hayır demem. ;) Ya da Karaköy'deki Çiçek İşleri'ndeki doğal kütüğe yerleştirilmiş kaktüsler, kilim puf, doğal ahşap servisler harika birer hediye alternatifi bana göre. Sevdiğiniz birine deneyim hediye etmek süper fikir: ilgisini çeken bir kursa ya da workshop'a katılım, masaj ve SPA hediyeleri, vs. Elbette en güzeli sevdiğinizle birlikte olmak. Ona dokunabilmek, sarılabilmek, ona sıcaklığınızı ve öpücüklerinizi hediye edebilmek ;), kadeh tokuşturabilmek, yeni yılla(rla) ilgili hayaller kurabilmek, yılın ilk kahvaltısına birlikte uyanabilmek... Gerisi laf-ı güzaf azizim. ;)

Hiç yorum yok: