Ankara'daki İkinci Keyifli Günüm

Cuma sabahı kayınvalidemde kahvaltıyla güne başladım. Dolayısıyla o günün kötü geçmesi zaten mümkün değildi. :) İso'cumun kahvaltı düşkünlüğünün de aileden geldiğini sanıyorum. Keyifli bir kahvaltı ve sohbet faslı sonrasında süslenme zamanı geldi. Nasıl ki Adana'da mutlaka uğradığım Kuaför İsmail varsa, Ankara'da da kayınvalidemin kuaförü Tuana var. Orada Hacı'nın ellerine saçlarımı teslim ettim. Gülizar'a da ellerimi... Ve yine her zamanki gibi çok memnun ayrıldım oradan. Bir de bu kez yüzük parmağımın tırnağında ufacık bir papatyayla... Ufacık tefecik, ama bayıldım ben ona doğrusu! Küçük şeylerle mutlu olabiliyorum galiba! :)

Sonra kayınvalidemle birlikte Tunalı'ya indik ve annemlerle buluştuk. Aslında önünden geçerken vitrini daima beni cezbeden ve içerisi de çok hoş görünen Elizinn'i denemek istiyorduk. Ama içeride çeşit çeşit kadın grupları "gün yaptıkları" için yer yoktu! Ve öğrendiğime göre bu uygulama Ankara'da kadınlar arasında çok yaygınmış. Artık evde toplanıp, çeşit çeşit yemek hazırlamak, misafir ağırlamak yerine bu tür pastane veya kafelerdeki açık büfe günlerde bir araya geliniyormuş. "Gün" konseptini yalnızca uzaktan tanımama rağmen (çünkü annem de öyle gün yapmaya falan hiçbir zaman meraklı olmadı) bana çok mantıklı ve keyifli geldi.

Elizinn'in vitrinine Türk filmlerinde vitrindeki tavuk çevirmeleri yalanarak izleyen boynu bükükler misali baktıktan sonra Tunus Caddesi'ndeki Zeynel'e oturmaya karar verdik. Orada biraz dinlenme ve sohbet molası verdikten sonra biraz Tunalı'daki mağazaları dolaştık.

Sonra annelerden ayrıldım. Ama benim günüm burada bitmedi. Akşamüstü saat 17:00'de merak içinde beklediğim bir buluşmaya gitmek üzere yoluma devam ettim. Herkes evlerine dağılırken, ben Big Chefs'e doğru yürümeye başladım.

5 yorum:

RoMeO dedi ki...

Masada yanık kazandibi görüyorum bayılırım olda yesem :)

Maşallah memleketin her bir yerinde kuaförünüz var. :)

Imge dedi ki...

Valla kuaföre gitmeye hiç bayılmam ve zorunlu olmadıkça da gitmem.. İstanbul'da düzenli gittiğim bir kuaförüm yok mesela..Bbu bahsettiklerim de annelerimin kuaförleri..:)

RoMeO dedi ki...

:)) saçlar tırnaklar hiç kişisel kuaförün yokmuş gibi söylemiyor ama hadi neyse :)))
P.S :Papatya süper durmuş

musa dedi ki...

çogüzel bir ailen ve çok hoş başarılı bir blogun var.emeğine sağlık.

Imge dedi ki...

çok teşekkürler..
size de hoşgeldiniz diyelim o zaman. :)