Önümüzdeki Günlerde Neler Yapabilirsiniz?

Dün akşam Kenter Tiyatrosu'nda İstanbul Devlet Tiyatroları'nın güzel bir oyununu izledik. Oyunla ilgili yazımı daha sonra yazacağım. Ama tiyatronun içindeki afişlerden anladığım kadarıyla Şubat ayımız yine dopdolu geçecek gibi duruyor. Size de hemen haber vermek istedim: Çok güzel oyunlar geliyor!

9-10 Şubat'ta AST'ın Ölüm ve Kız adlı oyunu geliyormuş. Ankara Sanat oyunlarını üniversitedeyken hiç kaçırmadığımı ve çok sevdiğimi sizlere daha önce de söylemişimdir. Bu oyunun da biletlerini (henüz göremedim ama) almaya çalışacağım. Oyunu izleyenler varsa, görüşlerinizi bekliyorum.

39 Basamak adlı oyunu da ilk kez dünkü tiyatrodaki afişinden öğrenmiş oldum. Ama Hakan Gerçek, Okan Yalabık, Demet Evgar ve Bülent Şakrak'tan oluşan oyuncu kadrosuyla kesinlikle güzel bir oyun olacağını düşünüyorum. Bilet alınacak, ama az önce gördüğüm kadarıyla Şubat ayında bilet satışı yapılan dört günün yerleri hoşuma gitmediği için şimdilik takipteyim.

Hakan Gerçek'in tiyatrosu olan Tiyatro Gerçek'in sunduğu tek kişilik oyun Van Gogh ise eminim çok güzel olacaktır, ama fazlasıyla özel bir ilgi gerektiren bir konu olduğu için herkese tavsiye edilebilir mi bilmiyorum. O yüzden yalnızca Hakan Gerçek ve Van Gogh hayranlarına duyurulur! :)


Victoria oyununu duymuşsunuzdur. Yıldız Kenter'in Türkçe'ye uyarladığı ve yönettiği Defne Halman ve Engin Hepileri'nin oynadığı bu muhteşem oyun da Şubat ayının bazı günlerinde Kenter Tiyatrosu'nda sahne alacak. Ben 13 Şubat için biletlerimizi aldım bile. Hem de ikinci sıradan! Siz de Mybilet'i ziyaret ederek, tüm bu oyunların biletlerini alabilirsiniz. Mybilet'e girmişken geçen sene izleyip bayıldığımız Duru tiyatro'nun Aşk Her Yerde adlı oyununa da bilet alabilirsiniz.

Bir de sergi haberim var. Bedri Baykam'ın 4-D'leri Taksim Piramid Sanat'ta sizleri bekliyor. Rüya etkisi yaratan bu 4 boyutlu eserleri görmek de ilginizi çekebilir. Bu sergi 1 Mart'a kadar devam edecek.Bu arada unutmadan size bir tiyatro hatırlatması daha yapayım. Cihan Ünal ve Nevra Serezli'nin oynadıkları Altı Haftada Altı Dans Dersi de oynamaya başladı. Biletlerini yalnızca telefonu düşürebildiğiniz zamanlarda telefona bakmaktan baygınlık geçirmiş olduğunu tahmin ettiğim gönülsüz bir kadın sesiyle konuşarak alabilirsiniz. Ama ben Şubat ayı için bilet alamadım, çünkü her oyunu mutlaka ilk 5 sırada izlemeliyim gibi bir takıntım var. O yüzden geç olsun da güç olmasın mantığıyla bu oyunu izlemeyi Mart ayına bıraktım. "Benim için önemli değil, daha arkadan da izlerim" diyenler de elini çabuk tutsun derim, çünkü en iyi ihtimalle 13. sırada yer vardı Şubat ayının oyun günlerinde! Tiyatro İstanbul Gişe Tel: 0212 216 40 70

Bu arada Victoria oyununun ve şimdiye kadar pek çok oyunun sponsorluğunu yapmış olan Efes Pilsen geleceğin Türkiye'si için ve daha güzel bir hayat yaşamak için perdeler kapanmasın diye çalışmalarına devam ediyor. Victoria broşürünün arkasında yer alan Efes Pilsen'in notunu da sizlerle paylaşarak kapanışı yapmak istedim.

"Hayatımızı değerli kılan tüm güzelliklerin yıllardır arkasında olmaktan, 33 yıldır sporu, 21 yıldır sinemayı ve müziği, 17 yıldır tiyatroyu ve 14 yıldır arkeolojiyi aralıksız desteklemekten, kültür mirasımıza sahip çıkmaktan gurur duyuyoruz!

Aslında hayatı dolduruyoruz."


Teşekkürler Efes Pilsen! İşte bunun şerefine bugün MeGusta'da seni içeceğiz! :)

4 yorum:

ruhdagı dedi ki...

Efes Pilsen'e bir selamda benden. Bu post beni fazlasıyla dürtükledi. Sızlayan ve inleyen bedenime inat tiyatroya gitmek istiyorum :)

Özellikle Cihan Ünal ve Nevra Serezli'nin sahne aldığı
Altı Haftada Altı Dans Dersi oyununu izlemeyi çok istiyordum.
Lakin 13. sıra pek banada hitap etmiyor. :)

Selamlar.

Imge dedi ki...

Tiyatro konusunda birilerini dürtükleyebildiğime çok sevindim..:))

Altı Haftada Altı Dans Dersi muhteşemmiş bu arada.. Zaten oyuncular yeter. Ama Mart'a kaldık gibi görünüyor bakalım! :)

Parpali dedi ki...

Pazar günü "Aşk Her Yerde"yi izlemeye gideceğim. "Altı Haftada Altı Dans Dersi"ni de listeye alayım :)

Imge dedi ki...

şimdiden iyi seyirler..beğeneceğinize eminim..:)