Nişantaşı'nda Bir Cuma

Geçen hafta Cuma günü Gizem'le birlikte Farkında mısın? projesi kapsamında 6-11 Eylül tarihleri arasında Nişantaşı City's'de sergilenen fotoğraf sergisini gezmek için buluştuk. 24 ünlünün destek verdiği bu anlamlı projenin ana sponsoru Goody olmuş. Engelli hayvanların da yaşamın içinde var olduklarına dikkat çekmeyi hedefleyen bu projede her ünlünün yanında engelli bir hayvan bulunuyor. Ünlüler de Photoshop ile engelli hale getirilmiş. Böylece daha fazla farkındalık yaratılabilmiş. Bu arada fotoğraflardaki hayvanların 11 tanesinin Yedikule Hayvan Barınağı'nda olduğunu öğrendik. Ömür Gedik'li fotoğraftaki tinerci şiddeti görmüş o zavallı kedicik de dahil. Ziyaret etmek, gönüllü olmak veya bağış yapmak isterseniz aklınızda olsun. Diğerleri de farklı barınaklarda bakılıyormuş ve sanırım bir tanesi sahiplendirilmiş. Fotoğraflar çok güzel, ama en önemlisi bu projeyi ortaya koyan zihniyetin ve emeği geçen herkesin güzelliği. Sergi çeşitli AVM'leri ve okulları dolaşarak misyonunu sürdürmeye devam edecek. Denk gelmeye ve farklı dünyalardan dostlarımızı görmek için zaman yaratmaya çalışın derim. 


Biz City's turumuza en alt katta yer alan ve geliri AÇEV'e bağışlanacak olan Fotopya'nın Yüzleri fotoğraf sergisiyle devam ettik. Burada daha her telden ve çok sayıda fotoğraf vardı. Hepsi de çok güzeldi ama elbette ilk sergiden sonra burası biraz sönük kaldı. Yine de seçtiğim birkaç örnek aşağıda. Bu arada en alttaki şarap kadehli olan fotoğrafı da  Facebook'ta insanların yaz döneminde gittikleri yerlerden yükledikleri Instagram elinden çıkmış "şu an bunu içiyorum" fotoğraflarına benzettim (ki bu durum fotoğrafçı için pek de hoş bir benzetme olmamıştır eminim! :) ) Neyse, çok üzgünüm ama bu sergiyi de kaçırdınız, çünkü o da 11 Eylül'de bitti.


Ama kaçırmadığınız şeyler de var. Mesela Mudo Concept yeni sezonu açmış ve yine harika şeyler getirmiş Nişantaşı'ndaki kocaman mağazasına. Dayanamadım kuşlarıma ve balıklarıma (biri bu, diğeri de Gizoş'un hediyesi olan bu)  anne ve yavru fil ikilisini de ekledim. Böylelikle evi hayvanat bahçesine çevirme yolunda da önemli bir adım atmış oldum! Kuşlarıma da dört arkadaş daha getirecektim ama bu seferlik tuttum kendimi. :)


Bir de sergileri kaçırmış olabilirsiniz ama arkadaşınızla buluşup Zamane Kahvesi'nin nefis lezzetleri eşliğinde sohbet etme fırsatını da kaçırmadınız. Daha önce yemeklerini ve enerji içeceği kıvamındaki sağlıklı karışımlarını denediğimiz Zamane Kahvesi'nin bu kez su böreği ve sakızlı cheesecake'i denendi ve yine tam not aldı. Cheesecake'in kıvamı ve muhteşem sakız kokusunu özellikle tavsiye ediyorum. 


Biz haftayı ağız tadıyla kapattığımız için çok şanslıydık. Darısı önümüzdeki tüm haftalara, aylara ve yıllara diyor, hepimize daha da bol şans diliyorum! :)

2 yorum:

Adsız dedi ki...

zamane kahvesimi? aklımda tutmalıyımm:))geldiğimde birde ben not vermeliyim dimi ama:)) aysel tan

Imge dedi ki...

ah, çok şeker..:)) aklında tutmana gerek yok canımcım, ben unutmam, götürürüm seni gelince, merak etme..:) Muccxx..