Polyvore

Facebook uygulamalarından biri olan Polyvore ile tanışalı birkaç ay oldu. Birden bağımlısı oldum diyebilirim. Aslında sevdiğim bazı şeylerin (yiyecek, mekan, web sitesi, vs) önce bağımlısı olup, sonra bir daha yüzüne bile bakmadığım durumlar çoktur. O yüzden benim bağımlılığım geçmek üzereyken sizlere haber vereyim dedim.:) Belki aranızdan ilgilenenler çıkabilir.

Polyvore’yi kullanmak için Facebook üyesi olmanız gerekmiyor. Burası da Polyvore’nin blog sayfası. Modaya ilgi duyuyorsanız ve benim gibi dergilerin moda sayfalarından giysi, aksesuar, ayakkabı, vs gibi çeşit çeşit ürünü kesip defterlere yapıştırıyorsanız (liseden beri! Bıkmamışım bundan demek ki!) aynısını Internet üzerinden de yapabilirsiniz. Çeşitli kategorilerdeki ürünlerden seçerek setler oluşturuyorsunuz. Örneğin, “elbiseler” kategorisine tıklayıp nefis bir yeşil gece elbisesi seçtiniz diyelim. Sonra “ayakkabılar”a tıklayın, güzel bir dore ayakkabı seçin. Sırada ne var? Dore “Çantalar”a da bir bakalım… Sonra, “takılarımızı” seçelim.. “Saç modelimize” karar verelim. Üzerimize hangi “manto”muzu alacağımızı bulalım. “Makyaj malzemelerini” bile seçebiliyorsunuz. Böylece komple bir set oluşturuyorsunuz… Bence çok keyifli. Gece kıyafetleri, günlük şık ve günlük rahat kıyafetler, plaj modası ve hatta ev hali gibi çok çeşitli setler yaratabilirsiniz.

Bir ara MyRoom uygulamasına da takılmıştım, ama o heves kısa sürdü. Çünkü salonunuza istediğiniz duvar kâğıdını seçmenize izin vermeyen, sizi perde değil panjur kullanmak zorunda bırakan, hobi odasına koltuk koymanıza izin vermeyen bir uygulamayla ev döşeyemeyeceğimi fark ettim. :) İstediğim ürünleri kullanabilir miyim diye yatak odasını salon, salonu yatak odası yaptım ama yine olmadı. En sonunda annem “Iyyy, burası mı senin salon dediğin yer?” diye ekrana dehşete düşmüş bir ifadeyle bakınca My Room ile yollarımı ayırdım. Gerçi hâlâ arada bir uğrayıp, oyalandığım oluyor, ama durumlar aynı!

O yüzden bir moda editörü edasıyla derginizin bu sayısına seçeceğiniz kıyafetleri bulmak üzere Polyvore’ye uğramanızı daha çok tavsiye ederim. :)

Hiç yorum yok: