Hepinize İyi Yıllar...

2009'u mutsuz bir yıl olarak hatırlayacağımı fark ettim. Birçok keyifli anıya rağmen... Geriye doğru bakınca o keyifli anıları yaşarken bile kimi zaman "mış gibi" yapmış olabilirim. Belki ruh halim değişir diye. Belki kendimi daha iyi hissederim diye. Hani o fotoğraflardaki klasik İmge pozum gibi. En güzel halim olduğunu düşündüğüm o otuz iki dişimle sırıttığım resimlerdeki görüntümü hayatıma uyarlamış olabilirim. Ne bileyim, belki de öyle yapmam gerekiyordu. Galiba o da bir tür üzüntüye karşı savunma mekanizmasıydı. Belki de beni üzen her şeye karşı bir meydan okumaydı.

Elbette işe yaradığı durumlar da oldu ama 2010'u ve sonrasını da "mış gibi" mutluluklarla geçirme fikrini düşündüğümde birden içime feci bir karanlık çöktü. Bir şeyleri değiştirmem gerektiğini hissediyorum, ama nereden başlayacağım konusunda hiçbir fikrim yok! Keşke iç dünyamı tarayan bir tomografi makinesi olsa... Tüm korkularımı, mutsuzluklarımı, sıkıntılarımı ortaya çıkarsa. Bir doktor yanıma gelip hepsinin ilacını ve iyileşme süresini yazsa... Üç vakte kadar zihni ve yüreği çok rahatlamış, hafif bir kadın olsam. Artık çok daha az yaşayabildiğim veya gittiğim zamanlarda bile yaşayamadığım gamsız yazlık günlerindeki gibi olsa ruh halim. İşte o zaman gerçek gülüşüm ortaya çıksa.

Maddi ve manevi doyurucu bir hayatım olsa. Gelecekle ilgili hiçbir korkum olmasa. Yanlış yapma korkum olmasa. Kimsenin sorumsuzluğu benim sorumluluğum olmasa, bana yük yaratmasa. Üzerimdeki yüklerden silkinerek kurtulma şansı olsa. Hep keyifli durumlarla beslendiğim, nefret biriktirmediğim bir yaşantım olsa. Çözümsüzlükler olmasa. Zorunluluklardan uzak bir hayatım olsa. Takmak istemediğim kimseyi takmadığım, duymak istemediğim kişiyi duymadığım, gönlümden uzak olanın gözümden de uzak olduğu bir hayatım olsa! Ah, keşke olabilse! Kalıplara uymayan bir hayatım olabilse. Kişiye özel tasarım gibi. Ve kimsenin "ama öyle olmaz ki, aslında doğrusu...." yorumlarını duymama seçeneğim olsa! Ama bunların her birinin bir tuşu da olsa ve ruhumda iz bırakmadan, beni üzmeden, yormadan uygulanabilseler. 2009'da "keşke"lerim oldu, 2010'da onlardan hiç olmasa!

Şans gezegeni gelecekse gelse ve artık içimi aydınlatsa! Ve beni gerçekten mutlu, sağlıklı, özgür ve rahat bir kadın yapsa! N'olur yapsa...

7 yorum:

Adsız dedi ki...

imge hanım merhaba. Blogunuz maddi kaygılar guden birine ait bir blog ise gutmeyenin blogu nasil olur acaba merak ettim :) bu vesile ile iyi seneler size ve tum sevdiklerinize.

Adsız dedi ki...

Hayaattan daha fazla ne istiyorsun?Sağlıklısın istediğin gibi gezip,eğlenme imkanın ve mutlu bir ailen var.Neden mutsuzsun merak ettim.Etrafına hiç bakmıyorsun herhalde

Imge dedi ki...

Kim olduğunuzu bildiğim için cevap yazmıyorum Adsız Bey(ler).. Ya da biraz cevap vereyim, içimde kalmasın..:)

Maddi hayat, maneviyat dışında kalan ve para pul dışındaki meseleleri de kapsar, bu biiirr.. Aç ya da açıkta olmasanız da maddi dünya ile ilgili kaygılarınız olabilir yani...(Aklınıza ne geliyor bilmiyorum, ama ben "Aman Tanrım, bilmem ne marka ayakkabım neden yok? İşte şimdi yıkıldım!!" diye mutsuz olanlardan değilimdir.)

İkincisi de etrafıma herkesten fazla bakmak da üzüntü nedenlerimden biri olabilir. Blogun teması itibariyle burada sürekli yeme-içme, gezi falan gibi keyifli yazılar görüyorsunuz ve belki de hayatımın 7/24 böyle geçtiğini sanıyorsunuz. O zaman da pek yüzeyselmişsiniz doğrusu!

İyi yıllar size de...

nymphea dedi ki...

İmgecim yukarıdaki yorumları mumkunse görmezden gelerek bir yorum yazmak istiyorum: Oncelıkle dedenin vefatına cok uzuldum ama senin de dedigin gibi hastalıklarının zor asamalarına gelmemis kendi ayakları uzerindeymis, hem de cok sevdigi birinin yanına gitmis. Ama kalan sizlere bol sabır diliyorum..

Senin icin de 2010 un cok mutlu ve saglıklı bir yıl olmasını yürekten istiyorum:) Ayrıca bir dilegim de Ocak ayı icinde görüsebilmek:)

Imge dedi ki...

Nymphea,

Çok teşekkürler.. Dedoş da beni artık yukarıdan izleyecek iki kişiden biri oldu bakalım..

2010 için umutluyum! Gerçekten! Ya da astrologların gazına gelmiş olabilirim..:) Hani Balık burcunun yılı diyorlar ya sürekli, o açıdan..

Umarım hepimiz için çok iyi geçer bu yıl ve sonrası.. Zor bir seneyi geride bıraktıktan sonra hepimizin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Buluşma ile ilgili de Ocak ayı içinde kesin ayarlayalım.. Hatta önümüzdeki hafta planlama mailleri atmaya başlayalım birbirimize..:) (Yorumun iyi geldi demek ki, uzattıkça uzattım..:) )

Öpüyorum çok..
Sevgiler.

Unknown dedi ki...

İnternetde rastgele yeni yıl mesajları ararken mesajınıza rast geldim ve okudum. olumsuzluklarla dolu olmasına rağmen çok güzel ve umut arayan bir yazı çok beğendim.

yeni yıla şu yeni girdiğimiz saatlerde yeni yılınızın neşe ve gerçek gülücüklerle geçmesini temenni ederim.

Not: ben yukardakilerden biri değilim. :)

Imge dedi ki...

Webche,

Çok teşekkürler..:)

Yukarıdakilerden biri olmadığınız çok belli zaten.. Mesajınızın kötü niyetli olmadığı çok açık. Bu yazımdaki umut dolu dilekleri ve hatta 2009'da bile her şeye rağmen mutlu olma çabamı görmüş olmanız, sizin olumlu bakışınızın göstergesi sayılır.

Umarım 2010'da her şey gönlünüzce olur..

Sevgiler..