Dermalogica Cilt Bakım Semineri

Geçen hafta Dermalogica e-mail grubundan gelen bir davetiye çekilişine yaptığım başvuru sonucunda katılım hakkı kazandığım cilt bakım seminerine gittim. Ve bedenimizdeki en büyük organlardan biri olan cildimiz hakkında birçok şey öğrenmiş oldum.

Cilt bakımı dendiğinde genellikle kozmetik bir konudan bahsettiğimizi düşünürüz, aslında bunu önemli bir organın bakımı olarak, yani bir sağlık konusu olarak görmek gerekiyor. Dermalogica'nın cilt bakımı yaklaşımında da sağlığı ön plana alıyor olması firmayla ilgili en hoşuma giden noktalardan biri oldu. Zaten Dermalogica ürünlerinin temel özellikleri de bu konuya verdikleri önemi gösteriyor. Ürünlerinin hiçbirinde mineral yağ, lanolin (gözenekleri tıkayarak siyah nokta oluşumuna neden olan bir madde), suni renklendirici (özellikle kullandığınız kırmızı rujlara dikkat!), suni koku (leke oluşumunun bir numaralı nedeni) ve cildi kurutan alkole yer verilmiyor. Ürünlerin öyle gösterişli, renkli kutuları falan da yok. Beyaz kutuların içinde bembeyaz ve kokusuz ürünleri var Dermalogica'nın. Yani dış görünüşe değil, içeriğe önem veririz, göz boyamak adına bir şey yapmayız diyorlar adeta!

Gruplar halinde oturduğumuz masalarımızda öncelikle cildimiz hakkında önemli bilgiler öğrendikten sonra bir sürpriz de bizi bekliyordu. Sunumdan sonra önümüzdeki tepsilerde duran ürünler, saç bantları ve dev aynalarının nedeni de belli oldu. Tanıtım amaçlı orada olduğunu düşündüğüm ürünler meğer bizi bekliyorlarmış. Dermalogica'nın güleryüzlü ve ilgili cilt bakım uzmanları eşliğinde ürünlerle tanışma, cilt analizi yaptırma ve kendimize bakım yapma fırsatını bulduk.

Önce makyajlarımızı temizledik. Her göz için ayrı pamuk kullanarak, parmaklarımızın ilk boğumuna kadar olan küçük bölümünü kullanarak cildimize karşı nazik davranmayı öğrendik. Öyle haşır huşur cildimize dalmak yok! Makyaj sonrası suyla köpürtülen hassas bir peeling ürünü olan "daily macrofoliant" ile cildimizi ölü derilerden arındırdık. Tüp içindeki ambulans olarak adlandırdıkları "multivitamin power recovery masque" ile maske uygulamamızı yaptıktan sonra sprey şeklinde püskürtülen rahatlatıcı toniği kullandık. Daha sonra göz ve yüz nemlendiricilerimizi uyguladık. Hatta üstüne bir de "sheer tint moisture" adı verilen hafif renkli, az da olsa kapatıcı özelliği de olan kremi sürdükten sonra hepimiz adeta parlıyorduk. Çıkarken de aşağıda gördüğünüz hediyelerimizi aldık ve elbette bunun üzerine cildimizle birlikte gözlerimiz de parladı! :)

Ben firmanın cilt bakımına yaklaşımından ve ürünlerin hepsinden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Henüz dolu bir kutuya yakın Biotherm nemlendiricim var, ama sıradaki nemlendiricimin Dermalogica olacağını şimdiden söylüyorum.

Dermalogica'nın web sayfasını inceleyerek hem ürünler hem uygulamalar ("face-mapping" uygulaması ilginizi çekebilir) hem de cildimiz hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ama benim bu seminerden cilt bakımı ile ilgili çıkardığım en önemli üç sonucu soracak olursanız;

1) Cildin yaşlanmasının en önemli nedeninin (%80) güneş ışınları olduğunu unutmayarak yaz-kış koruma faktörlü kremler kullanmayı,

2) Sabah-akşam Ph oranı uygun (4,5-5,5 arası) bir ürünle cildinizi temizlemeyi,

3) Son olarak da cilt bakımının olmazsa olmazlarından temizleyici+tonik+nemlendirici üçlüsünü asla ihmal etmemeyi unutmamanız gerekiyor.

Elbette bir de en kısa zamanda Dermalogica ile tanışmayı!
Kendinize ve cildinize iyi bakın!

8 yorum:

Şenay- Doğam dedi ki...

Bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.. Siteyi en kısa sürede inceleyeceğim..

Dışavurum dedi ki...

Ne güzel bir hediye ve çekilişmiş bu İmge. Takip etmek ve katılmak lazımmış demek böyle yarışmalara.
Ben genelde Clinic ve Estee Lauder kullanıyorum.
Madem tavsiyen Dermalogica deneyeyim bakalım bir dahakine. (daha cmt. günü Strawberry'den sipariş vermiştim , tüh)

Zamandan Sızan dedi ki...

Ohh güzelliğine birde bakım kattın..

Imge dedi ki...

Şenay-Doğa,

Rica ederim. Dermalogica skin bara da uğramanı öneririm.

Dışavurum,

İstersen cildine iyi gelen ürünleri öğrenmek için önce bir skin bar'a uğrayıp deneme de yapabilirsin. Aklında olsun..

Kıymet,

Şımardım bak şimdi..:)

mutfakfaresi dedi ki...

Şekercim en kısa zamanda bu konuyla ilgileneceğim.

Didem nasıl?

öptüm.

Imge dedi ki...

Özlemcim,

Çok sağol.. Dido da, dolayısıyla hepimiz de daha iyiyiz.. Ben de öpüyorum seni..

Nesobaby dedi ki...

Ahh o kozmetik ürünleri benim aile bütçemi batırdı :)) hepsinden alasım gelir sonra kullanmaya üşenirim ama madem bu kadar tavsiye ediyorsun denemekte fayda var ;)

Imge dedi ki...

Nesobaby,

Bütçene bir darbe de ben vurmuş olmak istemem..:)) İstersen önce elindekileri bitirmeye bak.. Ben öyle yapmaya çalışıyorum. Yine benim yöntemle daha bol bol kullanıp bir an önce bitirebilirsin ayrıca.. Sonra da "fazladan" değil "mantıklı" bir alışveriş yapmış olursun..:)