Gouda Peyniri'nin Adresi

Genellikle yurtdışından ithal edilen Hollanda'nın meşhur Gouda peynirini Türkiye'de, Antalya'nın Side bölgesinde kurdukları 150,000 m2'lik bir çiftlikte üreten birileri olduğunu biliyor muydunuz? Sezer Group bünyesinde kurulan Rani Çiftliği’nde her türlü et, süt, süt ürünleri, peynir çeşitleri (Edam, Maasdam, Mozeralla, Gouda, sade ve baharatlı kaşar çeşitleri) narenciye ve sebzeler doğal yollarla üretiliyormuş. Ayrıca yıllık 10 ton civarında zeytin üretimi yapılan çiftliğin ürünleri ise ağırlıklı olarak grubun Side'de bulunan tatil köylerinde tüketiliyormuş.
Peki, biz nasıl ulaştık bu harika Gouda peynirine? Aslında şimdiye kadar ulaşmamış olmamız bir hataymış, çünkü Rani Çiftliği ürünleri hemen yanı başımızda satılıyormuş. Akaretler'den yukarı çıkarken Beşiktaş Plaza'yı biraz geçtikten sonra yol üstünde göreceğiniz organik peynirciye mutlaka uğramanızı tavsiye ediyorum. Bizim gibi Gouda peynir hayranıysanız kimyonlu ve hardallı Gouda çeşitlerini denemenizi öneririm. Değilseniz de doğanın sunduğu onlarca seçenek arasında hoşunuza giden bir şeyler mutlaka bulursunuz. Fiyatlar için de kısacık bir not düşeyim: Marketlerde ithal peynirlerin fiyatlarının uçtuğunu biliyorsunuzdur. Burada ise fiyatlar bu kalitedeki ürünler için oldukça uygun seviyelerde. Hatta kilo fiyatları market fiyatlarının neredeyse yarısı seviyelerinde.

Şarabına eşlik eden penir tabaklarını renklendirmek isteyen tüm peynirseverlere duyurulur. :)

Afiyet olsun!

9 yorum:

Unknown dedi ki...

Yakın olsa muhakkak uğrardım da, oraya yolum düşmüyor pek :( Paket servisleri var mı ki acaba?

Imge dedi ki...

Ata,

Aslında sanmıyorum, ama bir dahaki uğradığımda sorup öğrenirim senin için. Ya da istersen şöyle bir numara buldum webden, doğru mu bilmiyorum: 0212-259 01 00. İşini bana bırakmayıp sen de şansını deneyebilirsin..:)

Unknown dedi ki...

Teşekkür ederim İmge :)

NzN dedi ki...

En yakın zamanda koşa koşa gidip bakmam lazım!!
Heyecanlandım. Elin gavur memleketlerinde nefis fiyatlara aldığımız bu peynirleri buralarda kazık yiye yiye yemekten kurtulacağımız için heyecanlandım... :))
Evime de yakın, işime de! Ben bi koşu gidip peynir alıp geliyorum...

Burcu Çalışkan dedi ki...

tesadüfün bu kadarı bizde ctsi real de alışveriş yaparken kurdukları mini stand sayesinde tanıştık ve bu peynirle ve tatlarını çok beğendik. dediğin gibi özellikle ithal peynirlerden sonra ülkemizde yapılan ve daha uygun fiyatlı bu peynirlerden 3-5 paket kapmamak ayıp olurdu, kaptık :))

Imge dedi ki...

Ata,

Rica ederim, ne demek..:)

NzN,

Demek komşuyuz seninle de..:)Buralara yakın oturuyorsan öğle yemeğinde de sağlıklı menüler için Rani'yi tercih edebilirsin, aklında olsun...

Burcu,

Real'de tanıtımının yapılması iyi haber.. Demek çok daha geniş kitlelere ulaşabilecekler bundan sonra.. Size de afiyet olsun bu arada..:)

Sevgiler..

Anonim dedi ki...

Merhaba Gouda peynirinin Türkiyedeki tek üretim danışmanı Murat Aygün 0542 421 88 48 ulaşabilirsiniz..

www.peyniruzmani.dostweb.com

Unknown dedi ki...

Amsterdam’da erasmus öğrencisiydim, döndükten sonra çok aradım burada buldum hollanda peyniri sevenlere, özleyenlere tavsiye ederim :)

Imge dedi ki...

Bilgilendirme için teşekkürler Gülay. ;)
Sevgiler