Mim: 2009 neden İyi Geçti?

Sevgili Sinem tarafından mimlenmişim. Bu kez 2009′un neden iyi geçtiğine dair 5 madde (en az) yazılacak ve 5 kişi mimlenerek oyuna dahil edilecekmiş. Aslında 2009 son yıllarda hatırladığım en kötü senelerden biriydi. Genel olarak kayıplar, hastalıklar ve bunalımlarla damgasını vurmuş olsa da yaşamıma mutlaka iyi bir şeyler de vardır içinde diye düşünerek oturdum mim'in maddelerini yazmaya.

2009 iyi geçti çünkü,

1) Spora gidecek, blog yazacak, tiyatroya, sinemaya, sergilere gidecek, kitap okuyacak, çeviri yapacak ve yiyip, içecek kadar sağlıklı bir sene geçirdim.

2) Her sene minimum iki tane yurtdışı seyahat hedefimizi gerçekleştirdiğimiz bir sene oldu. (Paris'e ikinci gidişimdi ama olsun, İso'cumu gezdirdim.) Her ikisi de yeni yerler, yeni fotoğraf kareleri, yeni yemekler ve şaraplarla dolu çok keyifli gezilerdi. Bir de yine çok keyifli yurtiçi gezilerimiz oldu Antakya ve Kemer'e... Senenin en güzel haftalarıydı bunlar...

3) Sevmediğim insanları görmeme ve onlarla aynı ortamlarda bulunmama lüksüne sahiptim bu yıl da... (Dalga geçmeyin, bu gerçekten büyük bir lüks bence!)

4) Kolay ya da zor yollardan sevdiklerimin değerini bir kez daha anladım. Onları kaybetmeyi asla istemediğimin ve hayatım boyunca yanımda olmalarının benim için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardım. Zor yollardan anladıklarımla ilgili olarak yaşanan nahoş olayların telafisi ve düzelmesi sonucunda hissettiğim o büyük rahatlama ve mutluluk duygusunun değerini anlayabilmiş olduğumu umarak, bir daha böyle nahoş olaylar yaşanmaması için kendi adıma elimden geleni yapma kararı aldım.

5) Çevremde ve ülkemde olup bitenlere karşı hâlâ duyarlı ve ilgili kalabilerek 2009'u tamamladım. Algılarımın, duygularımın ve tepkilerimin körelmediğini görmek mutluluk verici. Ayrıca ne olursa olsun 2010 ile ilgili planlar yapacak kadar umutlu bitirdim 2009'u. Eh, öldürmeyen acı da güçlendirdiğine göre 2009'un yaşanan tüm sevimsiz anlarına rağmen beni daha olgun bir insan yapmış olduğunu düşünüyorum (ya da öyle olmasını ümit ediyorum).

Bu Mim'i yanıtlamak isteyen herkese göndereyim ben de.

2010'un hepimiz için 2009'dan daha güzel geçmesi dileğiyle...

Hiç yorum yok: