Bu Aralar Ben...

* Çok yoruluyorum.

* Sürekli bir yerlere koşturuyorum.

* Sürekli birilerine telefon ediyorum.

* Ve o birileri genellikle badanacı, sistreci, elektrikçi gibi ustalar oluyorlar.

* Telefonda konuşurken sesim yankılanıyor, çünkü genelde bomboş evde ustaları bekliyorum.

* Dalga geçtiğim kredi kartı mağdurlarından biri olmaktan korkuyorum, çünkü her hafta sonu alışveriş yapılmasına rağmen alınacaklar bitmiyor.

* Bir yandan alırken bir yandan da satıyorum. Ev eşyalarımın birçoğunu ikinci el satarak elden çıkarıyorum. Gerçi satacaklarım bitti sayılır (ama hâlâ TV ve yatak gibi alternatiflerimiz mevcuttur. Aklınızda olsun! :) ).

Ara Not:

Dido & Ongun ikilisi de bir sürü eşya satıyorlar ve onların eşyaları gerçekten yepyeni ve özenle seçilmiş parçalar. İki yıl önce uzun yıllar oturacakları yepyeni ev kurduktan sonra hayatın onlara çizdiği plan doğrultusunda birkaç yıllığına yurtdışında yaşamaya gidecekleri için o eşyaların hepsi satışa çıkarıldı. Hem de nereye gidiyorlar biliyor musunuz? Yaklaşık bir ay önce rehberini çevirdiğim ve çok merak ettiğim bir şehre. Çekim yasasına inanmamak mümkün mü? Önce rehberini çektim, sonra bizimkileri oraya gönderdim, sırada bir tek benim gitmem kaldı. :) Neyse, eşyalar için buraya buyrun.

* Kitabımı (en son Halide Edib biyografisinde karar kıldım) yanımda taşıyor, ama okuyacak zaman bulamıyorum.

* Kahve içmek istiyor, ama bulabildiğim ilk mola zamanında feci acıkmış olduğum için bir şeyler yemeyi tercih ediyorum. Dolayısıyla öğlen kahvelerim akşama sarkmış oluyor.

* Ancak akşamları spora gitmeye zaman buluyorum ve o zamanı da TV karşısında ayaklarımı yüksek bir yere uzatarak sırt üstü yatmaya ayırıyorum. Sonra oradan kalkıp uyumaya gidiyorum.

* Sabahları İso'cumun deyimiyle Euclid gibi uyanıyorum. Gözüm açılmadan "Portmanto alanı kaç santimdi?" ya da "Gömme dolabın iç hacmi bizim buradaki yedek dolaplarımız kadar var mıdır?" falan gibi hesaplarla haşır neşir oluyorum.

* Gizoş'un deyimiyle "karınca harekâtı" kapsamında yuvama biriktirdiğim cicilerimi kullanma zamanım geldiği için mutlu oluyorum.

* Beşiktaş'taki evimizde yedi senenin nasıl geçtiğine inanamıyorum.

* Hem Ortaköy hem de Beşiktaş'taki evlerimizi çok güzel anılarla hatırladığımı fark ediyorum.

* Darısı yeni evimize diyor ve tahmin ettiğiniz üzere TAŞINIYORUM!

11 yorum:

Unknown dedi ki...

Güzel telaşlardır bunlar :) güzel yorgunluklar..Zorlu bir süreçtir ama,bitince ''ohh beee'' dersiniz..Kolaylıklar diliyorum..yeni evinizde,çok mutlu,sağlıklı,güzel yaşayın inşallah..

Kolyekolik dedi ki...

Aynı günde hayatımızın yeni dönüm noktalarını yazmamıza ne diyosun? :))) Diğerlerinden daha da güzel anılar bu evde oluşsun :)

NzN dedi ki...

imgeee,
yazdıklarını kopyalayıp kendi postummuş gibi yayınlasam cuk! oturur. sadece kahve yerine çay var ben de o kadar:)
ben bu koşturmacayı 3 aydır yaşar haldeyim.
rüyalarıma banyo dolapları, mutfak dolaplarının rayları falan giriyor da " aamaan yoksa yanlış ölçü mü alında" diye zıplayarak uyanıyor ve doğruluğu onaylanana kadar yüreğim ağzımda zıplıyorum :)

bu arada bizde de 2. el eşya var. sen nereden ve nasıl satıyorsun? var mı bildik tanıdık bir yerler?

hayırlı-uğurlu, bol neşeli ve sağlık taşan bir ev olsun yeni eviniz canım benim

Dışavurum dedi ki...

Sana bir klasikle seslenmek isityorum:'Güzel telaşlar bunlar'
Akşam konsere ben de geliyorum bu arada, arada falan bir 5 dk ayaküstü konuşuruz belki. (yakama pembe bir gül takacağım :p) Hakkat üzerimde pembe bir bluz ve siyah kumaş pantolon olacak.Bul beni İmge :)

Imge dedi ki...

Zeliha,

Güzel dileklerin için teşekkürler. "Ohh bee" diyeceğimiz anı bekliyorum! :)

Kolyekolik,

Evrenin gücü diyorum!! Aylardır biz yeni bir eve siz de yeni hayatınıza odaklanmıştınız şekerim, başka türlüsü mümkün değildi zaten. Ama ilk heves kutlama gecelerimizin benzerliği şaşırtıcıydı doğrusu!! :))

NzN,

Senin tadilat sürecini de takip ediyorum blogundan. Kolay gelsin ve ne demek istediğini artık daha iyi anlıyorum! :) Bu arada eşyaların bir kısmı Gittigidiyor ve Sahibinden.com'dan, diğerleri ise Facebook'un gücü ile gitti diyebilirim. Blogumdaki duyuru bu anlamda zayıf kaldı. Blogdan dönen olmadı. O yüzden "status mesajını" hemen değiştirmelisin. :))

Dışavurum,

Dün sabah evden çıkıp, tatlı telaşlar için koşturup, eve bile uğramadan konsere geldiğim için bu mesajını yeni gördüm. O yüzden iyi ki sen beni buldun ve iyi ki tanıştık. Çoook mutlu oldum seni tanıdığıma. (Ve ekrandakinden daha zayıf göründüğüme :)) Daha birçok etkinlikte hem tesadüfi hem de bilinçli karşılaşmalar ayarlamak dileğiyle.. Konser süperdi bu arada değil mi? :)

Sevgiler..

Dışavurum dedi ki...

Ben de çok memnun oldum :) Görüşmek üzere İmge, sevgiler...

Burcu Çalışkan dedi ki...

imgeciğim yeni evinizde güle güle oturmanızı diliyor kolay gelsin diyorum. uzaklara mı gidiyorsun bu arada?

dreambyduru dedi ki...

yeni taşınmış biri olarak kolay gelsin ve güle güle otur diyorum...hayattaki her yeni şey ence ferahlık, güzel enerji veriyor...

Imge dedi ki...

Burcu,

Çok teşekkürler. Avrupa Yakası'nın göbeğinde oturmak konusunda fanatik bir çift olarak uzaklara gitmemiz mümkün değil. :)) Gayrettepe'de olacağız bundan sonra. Bekleriz. :)

Moonliiin,

Kesinlikle iyi gelecek bu taşınma olayı ve komple yenilenme durumu, öyle hissediyorum. Tabi ilk haftaları tadını çıkaramayacak kadar yorgun olabiliriz ama olsun, pişman değilim! :)

Sevgiler.

a. gizem dedi ki...

imgecim ah nasıl güzel bir haber bu
ev mi aldınız...:)
inan kaç zamandır haftasonlarını hafta içlerini deli divane geçirmekten yeni okuyabiliyorum.. aslında didemleri de arayacak tebrik edecektim ama kısmet olmadı hala arayamadım,
güle güle mutlulukla oturun inşallah :)
çok sevindim... sevgiler

Imge dedi ki...

Gizemcim,

Çok teşekkürler. Hepiniz yeni sezonla birlikte yeni hayatlara başlıyor gibi görünüyoruz bu durumda. Bizim de seni tebrik etmemiz gerekiyor sanki değil mi? :) Arayacağım seni en kısa zamanda.

Sevgiler.