Yarın Taşınıyoruz

Gördüğünüz gibi yeni eve bir gün kala bile buralardayım. Bu haftanın olumlu ve olumsuz eleştirilerine devam ediyorum.

- Hatırlarsanız "Türk Telekom'un insafına kaldım, artık ne zaman yeni telefonumu bağlarlarsa o zaman internete girerim" demiştim bir önceki yazıda. Pazartesi öğleden sonra yaptığım başvuru sonucunda bugün sabah 9'da Telekom yetkilileri telefon bağlamak için kapıma dayanmışlar bile! "Şey, kusura bakmayın, ben ev boş olacak demiştim aslında, o yüzden gelmeden önce aranmayı not etmiştim..." falan dediğimde "önemli değil hanımefendi, ne zaman isterseniz o zaman gelelim" dediklerinde dilim tutuldu. "O zaman yarın öğleden sonra olsun" dedim ve "13.30 ile 17.00 arası gelecekler" cevabını aldım. Eğer gerçekten böyle olursa Türk Telekom hakkında temiz bir beyaz sayfa açmaya hazır olacağımı belirtirim. Tabi telefon hattı olmadan TTnet hizmeti vermeye başladıkları anda yeni numaramızı satacağım, o ayrı mesele!Bu arada İso'cum ile tarifsiz acılar içindeyiz. Ortaköy'den bu yana 11 yıldır kullandığımız telefon numaramız artık yok! Dünden beri hattımın sesi soluğu kesildi. Tık yok! Ama internet bağlantım yerli yerinde! Hımmm, hani telefonsuz internet olmuyordu? Yemeyin bizi, alooo! Bak yine gıcık oldum TT'ye. Neyse, ilişkimizi belli bir saygı çerçevesinde yürütmeye devam edeceğim bir süre daha. Zaten baya komşu da olduk kendisiyle. :)

- Alışveriş yapamamama rağmen çalışma tarzlarına, anlayışlarına ve ürünlerine bayıldığım Öztaş Aydınlatma (Modoko şubesi) ve Birsen Hanım&Adem Bey'e de buradan teşekkürlerimi göndereyim. Bayıldığım bir sarkıt avize ve iki yan abajur için kendilerine zahmet vermeme rağmen yatak odasında istediğim gibi durmadığı için hepsini iade etmek durumunda kaldım. Bu isteğimi ikiletmediler bile. Hemen ürünü iade alıp, ödememizi de iade ettiler. Bazı firmaların nasıl ve neden isim yaptıklarını anlamanın hiç de zor olmadığını gösteren bir yaklaşım sergileyen Öztaş'a bol bol (benim gibi olmayan) müşteri diliyorum. Komodinlerin bücürleştiği ve yatakların devleştiği günümüzde abajur alırken aman dikkat! Kitap okumak için aldığınız abajurlar yatağınızın yan kalınlığını ancak aydınlatabilir, haberiniz olsun. Bir de çantamızda metreyle dolaşıyoruz. :)

- Kanyon'daki Sony Centre üç haftalık süreç boyunca beni sinirden ağlatan tek yer oldu. Teslim günü olan bu Pazartesi önce arayıp 10 Eylül'de sipariş ettiğimiz ürün ellerinde olmadığı için daha üst bir ara model göndereceklerini söylediler. Allah Allah! Bayram değil seyran değil, Sony beni neden öptü? "İstemiyoruz, kendi ürünümüzü yollayın" dediğimizde "İyi o zaman, size iyilik yapacaktık ama neyse buluruz sizin ürünü başka bir bayimizden" dediler. Buraya kadar hoş, dedikleri zaman aralığında boş evde elimde aklımı veremediğim Halide Edib biyografisiyle oturup bekledim. Saat beşte aradığımızda ise bugün gelemeyeceklerini öğrendik! Bunu yapan da mahalle esnafı değil Sony! Bir de Kanyon'da hizmet veren şubesi! Neyse, sanırım İso'cumun kendilerine verdiği ayar etkili oldu ki hem özür için aradılar hem de gece 21.00'de hâlâ "evdeyseniz getirelim ürünlerinizi" diye arıyorlardı. Tabi ki evde değildik. Ertesi gün sabah 9'da eve önce Mukaddes'le ben, sonra da Sony daldı! Kontrol listemize bir çentik daha atalım o zaman. Bu iş de bitti! :)

- Mahalle esnafı demişken mahallemizdeki bir döşemecide gördüğüm bir aynayı çok beğendiğim için adama sipariş verdim 10 gün önce. Eskitme olduğu için biraz uzun sürebileceğini söyledi. Geçen Cumartesi teslim edecekti, ama hâlâ eskitememiş sanırım. Ağzında sakızı ile her daim kafası iyi gibi görünen bir adamcağız olduğundan aynamı alana kadar kendisine bulaşmayı düşünmüyorum. Ama alırken de "ulen doğal haline bıraksan eskirdi zaten bugüne kadar!" diyerek biraz çemkirsem mi diye düşünmüyor da değilim hani! Normal zamanda kendisinden tırsıyor olabilirim, ama şu an o benden tırssa iyi olur bence: hem taşınma hem de PMS döneminde olan bir kadınım ben!

Evet efendim, geldik bu sürecin de sonuna. Yarın nakliye şirketinin sabah 8'de kapımıza dayanmasıyla taşınmaya başlıyoruz. Digitürk ve Telekom da yarın gelecek. Ayrıca salon aydınlatmaları da öyle. Cuma öğlen gün ışığında halı seçimimizi yapıp, yeni bir yaşama başlıyor olacağız. Yarın bilgisayarınızın başına geçer geçmez İmgeleme'ye güzel enerjilerinizi yollamayı unutmayın. Ben de diken diken kabaran saçlarım iner inmez aranıza döneceğim.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

imge
en pozitifinden kolaylıklar diliyorum..................
nilgün

Yeşim dedi ki...

Taşınmak, çoook zor !...
Kolay gelsin size, yeni eviniz hayırlı olsun

Imge dedi ki...

Nilgün & Yeşim

Çok Teşekkürler. Galiba bitti!! Yaşasııın!! :)