Bloglara Erişimde Son Durum

DNS ayarlarını değiştirdikten sonra iş bitmeyebiliyormuş. Bunu bu sabah bizzat öğrendim. Çünkü kendi bloguma girebiliyorum ama başka bazı bloglara giremiyorum. Ya da mesela bu yazıyı yazdım ama Önizlemesi'nde sitemin mahkeme kararıyla engellendiği çıkıyor. Onun nedeni de Stil Direktörü Eda'nın sayfasında detaylı bir şekilde açıklanmış. Eda'nın sayfasındaki açıklamayı aynen buraya alıyorum ki gören görmeyene anlatsın. Ne kadar çok kişiye ulaşırsak o kadar iyi ne de olsa.


Yeniden selam arkadaşlar. Sizlerden hala yorum gelebildiğine göre DNS'lerini düzeltip girebilen arkadaşlar olduğunu farkedip bloguma yazı girmeye devam ediyorum. Ancak bu durum düzelene kadar her yazıma BLOGUMA DOKUNMA sayfasını ve bildirimizi ekleyip sosyal mecranın cılkını çıkararak paylaşmanızı da rica edeceğim.
İki gündür verdiğim DNS'ler yani; (DNS'lerinizi 8.8.8.8 8.8.8.4 yapın! Her yere sorunsuzca girebilirsiniz...) ile kendi alan adı olan bloggerların bloglarına girebilmesine rağmen, blogger paneline giremediklerini öğrendim. DNS'leri değiştirsek bile ara ara onları da banlıyorlar ve yine mahkeme kararı yazısı ile karşı karşıya kalıyoruz.
Şimdi bu yazdıklarıma durumu kabul edip, kaçak yoldan giriş öneriyor diyenler olursa keyfi bilir! Sonuçta hepimiz gece gündüz demeden elimizden ne gelirse yapıyoruz. Ama bu durum geçene kadar sizlerle bilgimi paylaşmam gerek. Sonuçta benim blogum açılsa bile, başka bloglar yazı giremedikten sonra kendi kendime yazmanın ne anlamı var .
Bunun için yapmanız gereken sık sık farklı DNS'ler denemeniz, pc ve modemi açıp kapatmanız. Bunlar olmazsa son çare; http://anonymouse.org veya http://www.proksi.org sitelerinden http://www.blogger.com'a giriş yapmayı denemeniz. Şimdilik aklıma başka çıkar yol gelmiyor . Bunu okuyan olur ve bir şekilde kendi bloguna girebilirse en azından yorumdan bana yazın diğer bloggerlarda okusun. Bu ara en büyük dileğimiz, özgür günlere kavuşmamız 2008'de olduğu gibi 5 ay sürmesin .

3 yorum:

Nesobaby dedi ki...

Umarim bu sekilde de olsa herkes bloguna kavusur . İphone'dan da olsa blogumu , takip ettigim bloglari gormek, kaybettigim bir esyami bulmus kadar sevindiriyor beni :))

Imge dedi ki...

Nesobaby,

Bu arada evde PC'den giremiyorum, laptoptan girebiliyorum. İkisinin de DNS numaraları aynı oysaki! Bu da tuhaf!

Nesobaby dedi ki...

İnanmiyorum :)
Kablosuz olunca algilamiyor mu nedir ayni sey Susu'nun basina da gelmis :)) ben de eve gidince bakayim ne durumda evdekiler