Boğaziçi Spring Music Fest’11


Boğaziçi Üniversitesi’nin 20 yıldır devam eden Boğaziçi Spring Music Fest’11 etkinliği bu yıl ilk kez 05 – 08 Mayıs tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü ve Ajan İstanbul tarafından düzenlenecek. Türkiye’nin önemli müzisyenleri Bülent Ortaçgil, Yeni Türkü ve Bulutsuzluk Özlemi’nin yanı sıra Geleneksel Taşoda Konserleri ile genç müzisyenlerin de sahne alacağı festival amatör ve usta müzisyenleri buluşturacak. Festival kapsamında:

* Büyük usta Bülent Ortaçgil, 05 Mayıs akşamında, Albert Long Hall’un büyülü
atmosferinde vereceği akustik konserde, en sevilen şarkılarını dinleyicileri ile paylaşacak.

* Festivalin ikinci günü 06 Mayıs akşamı ise, müzik dünyamızın 80’li yıllardan beri en önemli grupları arasında bulunan Yeni Türkü ve Bulutsuzluk Özlemi’nin vereceği konserle gerçek anlamda bir müzik şölenine dönüşecek.

* Genç Taşoda sanatçılarının sahne alacağı 07 – 08 Mayıs tarihleri festivalin en can alıcı bölümünü oluşturuyor. Bugüne kadar Teoman, Nil Karaibrahimgil, Mor ve Ötesi, Badem, Sakin gibi sanatçı ve grupları müzik dünyamıza kazandıran Bogaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’ne ait Taşoda Stüdyosu, belki de yakın bir zamanda adını sıkça duyacağımız yeni müzisyenleri barındırıyor!

* Güney Kampus Otoparkı'ndaki açılış partisinde son 50 yılın unutulmaz yerli ve yabancı rock şarkılarından oluşan “Rock Forever” DJ performansı ile Ataberk, öğrencilere keyifli bir müzik şöleni sunacak.

* Ve 06 Mayıs akşamı konser öncesinde keyifli bir Cenk&Erdem söyleşisi sizleri bekliyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmayanlar için biletler çok yakında Biletix'te satışa sunulacak. Baharın coşkusunu festival tadında yaşamanız dileğiyle...

Hiç yorum yok: