Çok Gerekliymiş Gibi Aklıma Bunlar Takıldı!

  • Shopping Fest'in ilk günlerinde Hürriyet'in hafta sonu verdiği eklerden birinde Cengiz Semercioğlu "Alışveriş yapan kadın seksidir," buyurarak kendince festivale gaz vermişti. Kendisinin bu sözünden yola çıkarak alışveriş yapan kadınları sadece reklamlarda gördüğünü sanıyorum. Hani fönlü saçları ve yüksek topuklarıyla incecik bedenlerinin üstüne tuttukları bir elbise ile aynaya gülümseyerek bakan tipler gerçekten de seksi görünebilir. Ama gerçekler maalesef o ideal görüntüden pek uzak! Ayrıca alışveriş yapan kadın seksi mi değil mi bilemem ama alışverişkolik kadının seks açlığı olduğundan -neye dayanarak olduğunu bilmesem de- eminim. 
  • Kadının, içindeki kadın ve erkek yönleriyle daha barışık olduğu sonucuna vardım. Nasıl mı? Sadece masaj yaptıranların tercihlerine bakarak. Genelde kadınlar da erkekler de kadın masöz tercih ediyorlar. Soranlara söyleyeyim: hem çevremdeki insanlar hem de masaj için gittiğim yerlerde söylenenlerden dolayı böyle bir genellemeye vardım; yani bilimsel bir örnek grubum yok. Ben erkeklerin kadın masöz tercih etme nedenlerinin homofobik yanlarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Kadın o kadar homofobik değil bence. Ama erkek, sanırım içindeki kadın ile çok da barışık olmadığı için bir erkeğin ellerinin vücudunda gezmesinden pek hoşlanmıyor olabilir. Siz  ne dersiniz? (Sırıtarak "happy ending" muhabbeti yapmaya kalkanlara uçan tekme atarım!)

Altı çizili tezlerim mümkünse uzmanlarca araştırılsın ve sonuçları da İmgeleme'nin psikoloji dünyasına armağanı olsun. :)

İyi hafta sonları!

2 yorum:

Karma Has kicked My Ass dedi ki...

Güzel tespitler :) Trajikomikler aynı zamanda :)

Imge dedi ki...

Teşekkürler..:)