KOROFEST


TÜRKİYE’NİN İLK GENÇLİK KOROLARI FESTİVALİ KOROFEST’E KATILACAK KOROLAR BELLİ OLDU

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nün düzenlediği, “Türkiye’nin ilk gençlik koroları festivali” olma ayrıcalığına sahip Korofest’te bu sene yer alacak korolar açıklandı. 6-11 Eylül arasında İstanbul’un ayrıcalıklı mekanlarında konser verecek olan korolar şimdiden hazırlıklara başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından ilki 2009 senesinde düzenlenen Korofest üçüncü senesine hazırlanıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen koroları buluşturarak kültürler arası etkileşime ve koro müziğine büyük katkı sağlayan festival, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle gencinden yaşlısına birçok insanı koro müziğiyle tanıştırıyor ve onlara farklı bir bakış açısı sunuyor.

Bu sene 6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin katılımcı koroları kısa bir süre önce belli oldu. Cantemus Pro Musica Girls Choir (Denes Szabo - Macaristan / Hungary), Carmina Slovenica (Karmina Silec - Slovenya / Slovenia), Sesto Fioretino Girls Choir (Giovanni Biswas - İtalya / Italy), Universitat Bonn Jazz Choir (Fraser Gartshore - Almanya / Germany) olmak üzere yurtdışından gelen korolarla birlikte; İstanbul dışından Ankara Vokal (Tayfun Ünver -Ankara), Işılay Saygın GSSL Korosu (İlhan Akyunak - İzmir), Mersin Oda Korosu (Engin Aktuğ - Mersin), Samsun Oda Korosu (Bilgen Özcan Coşkunsoy- Samsun) ve İstanbul içerisinden gelen KorIst (Arda Ardaşes Agoşyan - İstanbul), Marmara Üniversitesi (Bülent Halvaşı - İstanbul), Nazım Kumpanya (Volkan Akkoç - İstanbul), TRT Istanbul Radyosu Gençlik Korosu (Gökçen Koray – İstanbul) da bu sene Korofest katılımcı koroları arasında yer alıyor.

Konser mekanlarının arasında İstanbul’un en büyük Katolik kilisesi olan St. Antuan, şapel görevi gördüğü zamanların büyüleyici yapısını hala koruyan Albert Long Hall bulunuyor. Bu yıl diğerlerinden farklı olarak dünyaca ünlü isimleri on binlerce seyirciyle buluşturan Cemal Reşit Rey Konser salonunun da bu listede yer alması büyük önem taşıyor.

Daha fazla bilgi için:

Büşra Mutlu
Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Halkla İlişkiler Komitesi Başkanı
E-mail: busraamutlu [at] gmail.com
Gsm: +90 537 287 48 26

2 yorum:

Unknown dedi ki...

Güzel bir etkinlik :) Eski bir korist olarak herkese tavsiye ederim :)

Imge dedi ki...

Ata,

BÜ'lü olduğunu biliyordum ama eski koristlerden olduğunu bilmiyordum bak.. Ne güzel bir dalla uğraşmışsın..Süper..