Fırsatları Kaçırmayın!

Yazıma "Yaşasın Groupon Şehir Fırsatı!" diye coşku dolu bir reklam cümlesi ile başlamak istiyorum. Şimdiye kadar birçok yerden alışveriş yaptım ama Şehir Fırsatı ve Markafoni hâlâ ilk sıradaki yerlerini koruyorlar. Genellikle Şehir Fırsatı'ndan masaj veya başka kişisel bakım hizmetleri satın alıyorum, dolayısıyla bir kupon alırken verilen indirimden çok mekanın temizliği ve güvenilirliği benim için ön planda oluyor. Ve Şehir Fırsatı'na o açıdan çok güveniyorum. Çünkü genellikle çalıştıkları mekanlar, verdikleri fırsat kuponlarının aslında önemli bir reklam aracı olduğunu bilen kurumlar çıkıyor. Bunu bilmeyenler ise beni sinir ediyorlar, o da ayrı bir konu. 

Milano gezi notlarını yazmaktan başka şeylere fırsat bulamamıştım geçen haftalarda. O yüzden gezi dönüşündeki kendimi şımartma seanslarını ancak yazabiliyorum. Ve en güzeliyle başlıyorum: Sanitas Spa! Astoria ve Çırağan'da da şubeleri bulunan zincirin Nişantaşı'ndaki Sofa Hotel'in içinde yer alan halkasını denedim. Soyunma odaları, havluları, duşları inanılmaz temiz; koyu ve ahşap tonlarda çeşitli masaj ve dinlenme odaları olan, değişik pek çok bakım ve terapinin uygulandığı çok şık bir yer burası. Her dolapta tek kullanımlık terlikler ve çamaşırlardan bulunuyor. Hazırlandıktan sonra kendimi Dila Hanım'ın ellerine bıraktım ve sadece masajın sertlik derecesini söyledim. Bir de o hafta boynum biraz zorlanmıştı, ondan bahsettim. Dila Hanım, mükemmel bir masaj sonrasında biraz da boynunuz ile ilgileneyim diyerek sağ olsun beni iyice mest etti. Masajın en zor bölümü masadan kalkış oldu her zamanki gibi. Ama mis gibi bir havada mango kokuları içinde evime dönerken sanırım mutluluğun resminin ta kendisiydim. :) Son olarak Sanitas Spa'da çiftlere özel sefa paketleri olduğunu da belirteyim. Hani sevgilinizle birlikte hamam ve masaj sefası yapmak isterseniz aklınızda olsun. 

İkinci denediğim yer Etiler'deki Nail House oldu. Birçok indirim sitesinde gördüğüm için tahriklere kapılarak aldığım Alessandro ürünleriyle "manikür-pedikür-el ve ayak masajı" fırsatımı kullanmak için aradığımda çok dolu olduklarını söyleyerek kuponumun son gününün bir gün öncesine randevu verdiler! Neyse ki uygundum ve hakkımı kullanabildim. İçerisi temiz. Uygulamaları yapan kızlar temiz ve düzgün. Ancak kupon kullanıcısına angarya mantığıyla bakan çalışanlardan oluşuyorlar. Ayrıca oje renk seçenekleri çok azdı ve French oje süremeyeceklerini, çünkü gelen French setleri bozuk çıktığı için gönderdiklerini söylediler. Bir de sadece manikür-pedikür içerek bir kampanyaları daha varmış, o yüzden benim el ve ayak masajım güme gitti! Kıza her seferinde hatırlatarak o bahsedilen masajı olmasa da ellerimi ve ayaklarımı biraz ovdurmayı başardım ama o da her seferinde unutmaya ve "ay pardon, sizi diğer kampanya sanıyorum hep..." demeye devam etti. Yaklaşık yedi ay önce açılmışlar, yerleri güzel, kullandıkları ürünler kaliteli ve reklam mecrasını doğru seçtiklerini düşünüyorlar, ama denemek için gelen müşteriye yaptıkları tanıtım bu kadar! Ben bunu anlamıyorum işte! Neyse, denedim, bir daha gitmemeye karar verdim. Duyurulur! Bu arada bu kuponu Şehir Fırsatı'ndan değil başka bir siteden almıştım. 

Üçüncü olarak sırada yine bir Şehir Fırsatı kuponu sayesinde tanıştığım Lensmarket.com var. Günlük lenslerde fırsat olduğunu görünce uzun zamandır aklımda olan "tatillerde günlük lens kullanma" fikrini uygulamaya geçirmek için hemen kaptım bir kupon. Bir kutu fiyatına iki kutu günlük lensimi aldım. Lensmarket.com siparişimi bir gün içinde gönderdi ve deneyebilmem için iki farklı markanın lensini almama da olanak tanıyarak esneklik gösterip yardımcı oldu. Lensoptik.com.tr dışında  lens alışverişi için güvenilir bir site daha bulmuş olmanın sevincini yaşıyorum sayın okurlar.  Paylaşayım dedim. :)

Hızımı alamadım, sanırım yine reklamlarla devam edeceğim. Benden ayrılmayın...

2 yorum:

Turta Tadında Yaşamak dedi ki...

bende bu fırsat olaylarına acayip takanlardanım.. ama şehir itibari ile masaja gidemedim daha hiç.. sanırım bi spa turu ayarlamalıyım kendime istanbulda ;)

Imge dedi ki...

Bunu Yazan İki Kişi,
Groupon'un başka şehirlerde de böyle fırsatları oluyor, bence takip etmelisin. Ama senin şehrinde yoksa da bence de bir şımarma turu ayarlayabilirsin buralara..Kesinlikle değer! Sevgiler..