Amrita Spa'da Masaj

Cuma günleri hepimize nedensiz bir mutluluk hissi veriyor değil mi? Benim gibi tam zamanlı çalışmayan biri bile Cuma coşkusu yaşıyorsa, herkes yaşıyor olabilir diye düşünüyorum. Genellikle Cuma günleri benim için yarı yarıya tatil sayılır. Öğleden sonrasında hafta sonuna fiilen girmiş olurum. O günü kendimi mutlu edecek aktivitelere ayırırım. Geçen Cuma da öyle yaptım ve Swissotel'deki Amrita Spa'dan randevumu alarak kendimi akşam 5'te oraya attım.

Amrita Spa evime ya da spor merkezime yakın değil, dolayısıyla nereden aklıma geldi derseniz onu da hemen söyleyeyim: Women's Health dergisi aklıma düşürdü burayı. Bir gün editörlerinden biri arayıp "anketimizi dolduran şanslı okurlarımızdan biri oldunuz ve Swissotel'de aromaterapi masajı kazandınız," dedi. Anketi ne zaman doldurduğumu bile unutmuştum ama elbette uçarak atladım bu fırsata. :) Çıkışta da İso'cumla birlikte eve dönerim diye düşünerek akşam beş buçuğa aldım randevumu. Ne de olsa o komşu sayılır Swissotel'e. Zaten büyük olasılıkla bundan sonra da benden çok o kullanacaktır Amrita Spa'yı. Bu arada Women's Health dergisinin web sayfasında anket hâlâ duruyor. Şansını denemek isteyenler buraya!

Önce tertemiz dolapları -içinde bembeyaz ve yumuşak bornozları ile yine bembeyaz peştemalleri, tek kullanımlık terlikleri ve çamaşırları-, pufları, soğuk duşları, buhar odası, çeşitli özelliklerde sauna odaları, hamamı olan kadınların soyunma odaları ve ıslak alanlarının olduğu geniş salona gittim. Masaj öncesinde beş dakika buhar ve beş dakika da sauna öneriyorlardı. Ben saunadan çok rahatsız oluyorum diye sadece duş ve buhar banyosunu tercih ettim.


Daha sonra başka bir resepsiyonda terapistim (adı Arniti ya da Aritni olabilir ve unuttuğum için sinir oldum kendime!) ile tanıştım.


Onunla birlikte masaj odasına gittik. Öncesinde ilk resepsiyonda doldurduğum form üzerinden biraz konuştuk. Özel herhangi bir sağlık durumum var mı, masajı hangi sertlikte isterim, masaj sonrası nasıl hissetmek istiyorum (enerjik mi, rahatlamış ve dinlenmiş mi?) gibi sorulardan ve buna göre yapılan masaj yağı seçiminden sonrasını hatırlamıyorum. Yani bir saatliğine siz ölümlülerin yaşadığı bu fani dünyadan kopmuş olabilirim. :) Şaka bir yana, gerçekten de şimdiye kadar birçok yerde masaj deneyimim oldu ama burası sanırım en üst sıradaki yerine çoktan yerleşti diyebilirim. Ayrıca siz de benim gibi masaj sonrasında rahatlamış ve gevşemiş bir zihin ve beden ile güne devam etmek istiyorsanız Amrita Spa'nın biberiye, lavanta, ylang ylang ve biraz da zencefil içeren o harika kokulu masaj yağlarına bayılacaksınız. Terapistimle de masaj sonrasında bir-iki saat duş almama tercihimin doğruluğunu teyit ettim ayrıca. O yağın bir süre üzerinizde kalmasının yararı var, unutmayın. Bir de bol su içmeniz gerekiyormuş. Ama Cuma akşamı olduğu için biz onu bol kırmızı şarap olarak değiştirdik İso'cumla. Olsun, onun da antioksidan etkisi var ne de olsa, değil mi? :)


Masajdan sonra bekleme alanında bornozunuza sarılıp sarmalanmış otururken bir tepsinin içinde zencefilli çay, okaliptüs esanslı küçük yüz havlusu ve mis gibi kokan bir lilyum çiçeği getiriyorlar önünüze. İşte bilim adamları ışınlanmayı bulmuş olsalar ilk kullanacağım yer ondan sonrası olurdu. Giyinip, hatta giyinmeden, mümkünse bornozla eve ve yatağıma ışınlanmalı bence artık!

Yine de ışınlanmadan önce size dünya çapında bir zincir olan Amrita Spa'nın adının ne anlama geldiğinden de bahsedeyim. Efsaneye göre ‘Amrita’ tanrıların zamanın başlangıcından bu yana peşine düşmüş oldukları ebedi gençlik vaat eden sihirli bir iksirmiş. İşte buradan çıkarken yaşayacağınız yenilenme ve tazelik hissi ile bu sihirli iksiri içmiş kadar olacaksınız. Haftanın yedi günü hizmet veren merkezde sabah 08.00 ile gece 22.00 arasında bakımlardan ve SPA hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bakım programları ile ilgili detaylı bilgi almak ve rezervasyon için: 0-212-326 29 90 (Bu arada fotoğrafları Amrita Spa İstanbul'un Facebook sayfasından aldım.) 

Arada sırada kendinizi şımartmayı sakın unutmayın...

4 yorum:

ruhdagı dedi ki...

"krem bürüle şeysinin üstündeki şekeri yakmaya yarayan o çakmak gibi şeyi" bulursan bana da haber ver olur mu? :) hatta beşamel soslu yemeklerin üstündeki kaşarı hafif kızartıp rengini değiştireni olursa daha memnun olurum..:))

24 Mayıs 2011 22:44

demiştin hatırlarsan. Buldum valla. Tchibo'nun internet sitesinde var.

Postla alakasız yorum diye buna denir :)

Benden Bizden dedi ki...

ben masaj yaptirmis gibi oldum, ohh cok iyi geldi! Yarasin :)

Imge dedi ki...

Ruhdağı,

Süpersin!!! Harikasın!! :)) Post'la alakasız da olsa hatırlayıp da bana haber vermiş olman paha biçilemez. :) Çok teşekkürler.. Sevgiler..

Benden Bizden,

Çok teşekkürler..:) Anket devam ediyor, katılmak istersen aklında olsun. Bir dahaki masajı da blogumun okurlarından biri kazanırsa daha da yaradığını hissedeceğim.. :) Sevgiler.

Handan dedi ki...

deneme