8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun! Bu özel 8 Mart günü nedeniyle Aile İçi Şiddete Son Kampanyası'na destek olmayı tercih eden Penti, Pastel ve Polisan'a de kocaman teşekkürlerimizi gönderelim.

Penti, aşağıda gördüğünüz ünlülere çoraplar tasarlatıyormuş. Bu ünlülerinin imzasını taşıyan çoraplar, aile içi şiddete maruz kalan kadınlara destek sağlayacakmış. Çoraplardan elde edilecek tüm gelir “Hürriyet Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”na bağışlanacakmış. Harika bir fikir!


Pastel ise 8-9-10 Mart tarihlerinde Morhipo’da satışa sunulan Pastel ürünlerinden edinilecek gelirin %10’unu Aile İçi Şiddete Son Kampanyası’na bağışlıyormuş. Bu da harika bir fikir!


Polisan Boya’nın katkılarıyla hazırlanan “Her Ses Bir Nefes” adlı sosyal sorumluluk projesi 58 ünlü kadını bir fotoğraf sergisi içinde bir araya getiriyor. Proje kapsamında Polisan Boya tarafından Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın dayanışma merkezi ofisi ve kadın sığınaklarının yenilenme çalışması yapılacak. Sergi İstanbul Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, İstanbul Optimum Outlet, Ankara Optimum Outlet ve Adana Optimum Outlet'te 8 -30 Mart tarihlerinde 10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaretçileri ile buluşacak.


Büyük firmaların ve ünlülerin bu tarz kampanyalara destek olmak adına yaptıkları her türlü hareketin yararına içtenlikle inanıyorum. O yüzden ben yukarıdaki isimlerin yaptıkları katkıyı çok önemsiyor ve blogumdan da onlara teşekkür etmek istiyorum. Bizler de bu ürünlerden alarak çorbaya tuz atabiliriz, değil mi?

Şiddet mağdurlarına hukuki, psikolojik ve güvenlikle ilgili destek sağlayan, Türkiye’nin ilk ve tek 7/24 açık “Acil Yardım Hattı” hakkında daha detaylı bilgi almak, tehlikedeyseniz ya da şiddet gören birine yardım etmek istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız buraya mutlaka uğrayın.

Bu yazıyı harika bir kadın şiiriyle bitirelim mi?

Ben güzel gözlü kadınları severim
Bir de küçük ayaklıları, uzun boyluları
Hem nasıl severim, öyle severim işte
Terler avuçları, kesilir solukları

Ben mahzun kadınları severim
Yavru ceylanca kadınları, ürkekçe
Hem nasıl severim, öyle severim işte
Bilemezsiniz ne güzeldirler, öpüştükçe

Ben akıllı kadınları severim
Düşünen, az konuşan, çok bilen
Her yerde, her zaman nazı çekilen

Hem nasil severim, öyle severim iste
İçimde büyük, sonsuz ateşler yanmalı
Ölümüm bile o kadının yüzünden olmalı

Ümit Yasar Oğuzcan

Erkeklerinden şiddet gören değil şairin tarif ettiği gibi sevilen kadınların çoğalması dileğiyle...

3 yorum:

Mehmet Bilgehan Merki dedi ki...

Kadınlar gününüz kutlu olsun. Saygılarımla.

Sevgi Küçük dedi ki...

Günümüz kutlu olsun İmgeciğim! :)

Imge dedi ki...

İkinize de teşekkürler..:)
Ve sevgiler..