Salı Sallanmasın Dedim

Ve attım kendimi dışarıya. Duman konseriyle ilgili geçen hafta sütten ağzım yandığı için 13 Nisan'da İstanbul Live'daki konseri için yoğurdu üflemeye karar verdim. Geçen Cumartesi günü "kapıdan alırız" diye sallandığım konserin biletlerinin günler önce tükenmiş olduğunu öğrenince 13 Nisan biletlerini şimdiden almak üzere düştüm yollara. Biliyorsunuz mecbur kalmadıkça Biletix kullanmak yerine Fizan'a bile gitmeyi tercih ediyorum. Bu kez de yerinden aldım biletlerimizi bakalım. Çıkışta da attım kendimi Akademililer'e.

20 Mart'ta yeni serginin açıldığı haberini almıştım. Yine genç Akademili sanatçılardan birinin resim sergisi var mekanda: Gizem Enuysal'ın Oyunda Kal isimli sergisi. Sergiye adını veren 200X300'lük tuval üzerine yağlıboya tabloyu aşağıda görebilirsiniz:


Bayıldığım iki kocaman resim de aşağıda duruyor. Üstteki Gardrobun Önünde'yi tamamen alamamış bile olabilirim. 200X450 büyüklüğünde bir tuvale yapılmış olan bu güzel resmi şahsen bir vintage giysi dükkanına ya da Galata'daki butikler gibi küçük ama özellikli tasarım atölyelerine yakıştırdım kendimce. Satılmıştı. Kim bilir, belki de onlardan birine gitmiştir. Alttaki ise Operasyon Öncesi adlı tablo. Onu da bir özel hastanenin otel lobisine benzeyen şık girişine asalım mı, ne dersiniz? :)


Bu üçlü dışında en beğendiklerim ise aşağıdaki kolajda duruyorlar. Ama hem bunlar hem de çok daha fazlası 20 Nisan'a kadar Akademililer Sanat Merkezi'nde sizleri bekliyor olacak. Sakın unutmayın.

Aşağıda sağ üstteki ayıcıklar ve sol altta arabalarında gezmeye çıkarılmış bebişler favorilerim arasına girdiler. Sol üstteki Kırgın'ı da çok beğendim. Yaşlı, yalnız kadın figürleri bana hep dokunaklı gelmiştir. Belki de anneannemin son dönemlerini hatırlattığından öyle olabilir. Gizem Enuysal'ın da sergide yer alan kara kalem çalışmalarından biri de anneanneydi bu arada. Sağ altta yer alan figür ise sanatçının ta kendisi. 


Daha sonra biraz Sahaflar Çarşısı'nda dolaşıp, Koska'da bir süre kendimi kaybettiğim bir mini Beyoğlu turunun daha sonuna geldikten sonra market alışverişimi yapıp evime geldim. Marketten sezonun son portakallarından aldım bol bol. Anneanne ve portakal demişken, anneannemin mevsimi biten meyve için "gelin oluyor" dediğini Twitter'da paylaşmıştım. Burada da paylaşmak ve cümle içinde kullanmak istedim yine: "Portakal gelin oluyor." :) Ya işte böyle. Yuvadan uçmadan önce bol bol yemeli portakallardan. Sonra da biliyorsunuz "yeniyi tattım her derdi attım" diye kahkahalar atarak sezonun ilk çileklerini, eriklerini ve kirazlarını yiyeceğiz afiyetle. :)

Şimdi izninizle biraz Duman dinleyeceğim, zira Duman Cuma'ya feci yakışır. İsterseniz gelin, birlikte dinleyelim.

...Harcandım, harman kaldım
Gündüz soldum, akşam açtım
Haydi babam coş
Burada müzik hoş
Gerisi bomboş
Olalım yine sar-sar-sarhoş...
İyi hafta sonları...

2 yorum:

Zeugma dedi ki...

Harikasın yine İmgeciğim...
Tabloları yakın plandan inceleyebilmek ne hoş bir duygu...

Duman'ı ben de çok severim bu arada..

Ellerine sağlık her şey için...

Keyifle geçsin hafta sonun :)
Sevgiler...

Imge dedi ki...

Teşekkürler Zeugma'cım..:) Gerçekten keyifli bir hafta sonu oldu, yazacak bir sürü şey birikti yine.. Haftaya çok yazmam gerek çooook..:) Sevgiler..