Bahar Sergisi – Bir Atölye, İki Sanatçı

EKG resim atölyesinin sanatçılarından ikisinin, farklılıkların zenginleştirdiği bir çalışma ortamında gelişen sinerji ile ürettikleri çalışmalarını izleyeceğiz: Ayla Baysal & Esra Kizir Gökçen.

EKG resim atölyesinde sanatçı Esra Kizir Gökçen eşliğinde, Ayla Baysal ile kişisel tarzlarını bulma ve geliştirme yaklaşımının bir göstergesi olarak, paylaştıkları atölye ortamında farklı tavır ve yaklaşımlarıyla birlikte ürettikleri çalışmalarını bir arada görme şansı bulacağız.Esra Kizir Gökçen, Ayla Baysal “ Baharresim sergisi 25 Nisan – 08 Mayıs 2012 tari,hleri arasında Niş Art Gallery’de izleyenleriyle buluşacak. Sergi, pazar hariç her gün saat: 09:00-19:00 arasında ziyaret edilebilir.

Ayla Baysal; 2005 yılından bu yana EKG resim atölyesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçı 2007 yılından bu yana sürdürdüğü çiçekler serisi ile dikkat çekmektedir. 6 grup sergisine katılmıştır, çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.


Esra Kizir Gökçen; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü mezunudur. Resim, exlibris ve özgün baskı çalışmalarını İstanbul Anadolu Hisarı’ndaki atölyesinde sürdürmektedir. 2005 yılından beri birçok karma sergiye katılmış olan Esra Kizir Gökçen üç kişisel sergi açmıştır. Sanatçının, Türkiye, Amerika, Çin, İtalya, Kıbrıs ve Ukrayna’daki özel koleksiyonlarda birçok eseri bulunmaktadır.

Niş Art Gallery

Adres: Ahmet Fetgari Sokak No: 22 Teşvikiye/İstanbul
Telefon: 2122328848


Hiç yorum yok: