Bence Bunlar da Sanat Eseri

Fark ettim ki Tasarım Harikaları kategorisine uzun zamandır bir şey eklememişim. O zaman bugün bu kategoriyi güncelleyeyim. Aşağıda evdeki dergileri karıştırırken görüp, ilgimi çeken birkaç değişik tasarım bulunuyor. Dergilerin birçoğu atıldı, ama bunlar unutulmasın istedim. :)

İlki Forrest Jessee'nin tasarladığı suni kauçuktan yapılmış bal peteği görünümlü "uyku elbisesi." Koza şeklindeki bu uyku elbisesini üzerinize geçirip istediğiniz yerde kıvrılıp kalabiliyorsunuz. Kullanım konusunda endişeleriniz varsa detaylı yönlendirme için ikinci fotoğrafa bakabilirsiniz. Ya da bu yaratıcı tasarımcının web sayfasına. :)

  

Sırada Williams bavullar var. Markanın kurucusu Sarah Williams alışılmamış tasarımlarını yaparken Salvador Dali'den esinlendiğini söylüyormuş. Geleneksel İngiliz teknikleriyle üretilen bavulların her birinde en iyi kalite deri ve terzi elinden çıkma el dikimi yöntemi kullanılıyormuş. Bu sürreal bavullarla seyahate çıkmak isteyen? :)  


Şimdi mobilyalara geçiyoruz. Doğadan, daha da spesifik olmak gerekirse hayvanlardan ilham alan bir tasarımcı var karşımızda: Maximo Riera. Değişik hayvan formlarındaki koltukları benim çok hoşuma gitti, sizce nasıllar?



Şimdilik bu kadar. Artık size güzel bir hafta sonu dileyerek huzurlarınızdan ayrılabilirim. Hafta sonunun iyice tadını çıkarın, haftaya öyle buluşalım, olur mu? Ha bir de çevirdiğim kitaplardan birini size hediye etmemi istiyorsanız yapmanız gerekeni unutmayın.:)

4 yorum:

İki Kum Tanesi dedi ki...

O filli koltuğu istiyorum ben ...

Imge dedi ki...

Füsun T,

Aynen ben de bayıldım ona.. Balina kuyruğunun da ikili kullanıldığı bir köşe pek hoş olabilir sanki..

Anonim dedi ki...

belgin bayıldım bu valize degişik bir örnek çeşidiharika

Anonim dedi ki...

belgin harika evt bunu alanlar gülgüle kullansın iyi günlerde