Brand It!

Detaylar aşağıda...Gayet kısa ve öz bir şekilde açıklandığı için ben ayrıca bir şey yazmak istemedim. Sanatçı listesi de var..


Rh+ Sanat Galerisi nerede derseniz, o da Valikonağı üzerinde Vitra'nın tam karşısındaki apartmanlardan birinin birinci katında. Değişik bir sergi bu. Çalışmalar streç film gibi şeffaf bir tabakayla kaplanmış, üzerine yorum yapıştırabileceğiniz şeffaf stickerlar ve kalemler var masalarda... O tablonun size ne hissettirdiğini, çağrıştırdığını ya da beğenip beğenmediğinizi yazabilirsiniz onlara.. Sanatçılar ara sıra gelip, yorumlara bakıp eğleniyorlarmış, aralarından biri söyledi! :) 

Ama ortam fotoğraf çekmeye pek uygun değil. Resimler alt alta üst üste atılmış gibi mekanın ortasına. Üzerlerindeki kaplama bir de bir tarafta gün ışığının yansıması, diğer tarafta karanlık olunca fotoğrafla anlatabileceğim bir ortam çıkmıyor ortaya. Ama 30 Ekim'e kadar Nişantaşı taraflarına yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim. 


Çok değişik, çok keyifli bir sergi olmuş. Rh+ ile ilgili bilgi almak için de buraya tık tık!

İyi haftalar! 

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Mükemmel bir sergi. Sergi düzeni de protest bir sergi olması açısından izlenememeyi hedeflediği için o şekilde konuşlandırıldı. Herkese gezip görmesini tavsiye ederim.