Gözardı Tasarımlar


Dünya plastik sanatlarını yakından takip eden BVB Tasarım ve Ambiyans Evi Türkiye'nin önde gelen sahne tasarımcılarından Feyza Zeybek'in bilinmeyen işlerini ortaya koyan bir proje gerçekleştirdi.

BVB, üzerinde bir yıldan fazla çalışarak hazırladığı, sanatçının gün yüzüne çıkmamış çalışmalarını, "Gözardı Tasarımlar" adıyla, 24 Kasım'a kadar Nişantaşı'ndaki mekânında sanatseverlere sunuyor. 

Klasik tiyatronun ‘’tek anlam’’ üzerine kurulu dekor, kostüm ve aksesuar kodlarını kırarak çoğul anlamlar içeren sahne plastiğiyle çağdaş tiyatro sanatında uluslararası değerleri 1990’lı yıllardan başlayarak yakalamış olan İstanbul Şehir Tiyatroları Dekor ve Kostüm Tasarımcısı Feyza Zeybek’in bugüne dek görülmemiş çizimlerini izleyicilerine göstermekten gurur duyuyor.


 
Sanatçının, 40 yılı aşkın meslek yaşamında tasarladığı ancak uygulanamayan taslaklar ve tasarım fikirleri üzerinden, özgün ve avangard anlayışının izlerini sürmek mümkün.

Piyasanın, popüler kültürün, siyasetin sanatçıyı gözardı etmesine karşı, alternatif bir merkez olarak BVB, uluslararası değerde ve önemde gördüğü bu sıradışı tasarımcıyı geleceğin yaratıcılarıyla buluşturmaktan gurur duymaktadır.

Adres: Meşrutiyet Mah. Madalyon Sok. No:53 K:4 Nişantaşı
Tel: 0-212-219 03 72

Hiç yorum yok: