Kız Kıza Winston'da..:)

Geçen hafta Çarşamba akşamı için Akaretler'deki Winston Brasserie'deydik kız kıza. Üç kişi başladığımız gece Sıdıka'dan çıkıp kahve&tatlı faslı için yanımıza uğrayan Dilara ve Chido ile birlikte beş kişi olarak tamamlandı. (Ne yazık ki onlarla birlikte fotoğrafımız yok, o makineleri niye taşıyorsak yanımızda?!)  Veee.. tabi ki çok keyifliydi! :)  


Konuştuklarımız bize kalsın, mazallah duysanız ortalık yıkılır.:) Biz size yediğimiz içtiğimizi anlatalım. Öncelikle masamızda duran ve "e, hadi bunu deneyelim" diye açtığımız Vinart Carignan Alicante'ye bayıldık ve ikinci şişesini de masamıza davet ettik. Yanında bir peynir tabağını ve porçini mantarlı risotto'yu bölüştük. Ayşe, o akşamki feci yağmur nedeniyle tıkanan trafikte kaldığı için aramıza biraz geç katıldı ve o da tercihini hangisini seçtiğini hatırlamadığım bir makarnadan yana kullandı. Hepimiz yemeklerden çok memnun kaldık. Biz zaten İso'cumla birlikte -ve daha da çok İso'cum iş yeri yakın olduğu için tek başına- müdavimi sayılırız buranın. Kahve, çay ve harika görünen milföylü, kremalı bir tatlı sonrasında bir süre mekanın güler yüzlü işletmecisi Hüseyin Bey'le sohbete dalan Chido da öyleymiş. Sanırım artık tam kalkmak üzereyken ikram edilen buz gibi margarita shot'lar da tam da onun güzel hatrı için hazırlanmışlardı. .:)

Güzel yemekler yenen, güzel içilen, güzel sohbetler edilen ve bol bol kahkaha atılan kızlar gecelerini çok sevdiğimi söylemiş miydim? Hazır Cuma günü gelmişken belki hafta sonu planlarınızla ilgili ilham vermiş olurum size de.

Hepinize harika bir hafta sonu diliyorum...

Hiç yorum yok: