Bir İyi, Bir Kötü

Önce iyi olanı.. Nesfit'in çikolatalı gevreklerinin hastasıyım! Ama ben sütle birlikte yemek yerine daha çok tek başına yerim onları. En çok da kahve yanında mini bir kase ya da akşam TV başı atıştırması olarak midi bir kaseyle. Bir Fikrimühim olarak da Ballı Bademli Nesfit ile tanışma fırsatım oldu. Muhtemelen başka türlü elim çikolatalıdan başkasına gitmezdi. İyi ki de tanışmışım. Bayıldım kendisine. 

Sütle yemeği tercih edenler için zaten biçilmiş kaftan; ilave hiçbir şey eklemeye gerek yok tatlandırmak için. Benim gibi çerez niyetine yiyenler için de tadı gerçekten harika. Ben tatsız-tutsuz, sade kahvaltılık gevrekleri ve müslileri sevmediğim için "tadı harika" derken ürünün kendisinin tatlı olduğunu anlamışsınızdır sanırım. Bence sağlıklı atıştırmalık olarak deneyebilirsiniz.. Benim gönlümde Çikolatalı Nesfit'in tahtını paylaşmaya aday bu Ballı Bademli Nesfit. Twitter'da ürün hakkında neler yazıldığını görmek isterseniz  etiketine tıklayabilirsiniz.


Sırada beğenmediğim ürün var: Sephora göz makyaj temizleyicisi. Daha önce Avon, Neutrogena ve Yves Rocher'un göz makyaj temizleme ürünlerini kullandım ve hepsinden de çok memnun kaldım. Hangisi denk gelirse onu alıyordum. Ama ne olduysa Sephora'dan makyaj malzemeleri aldığım o gün oldu. Kasadaki görevli hemen oraya sıraladıkları göz makyaj temizleyicilerini göstererek "suya dayanıklı makyajı bile çıkarabilecek kadar güçlü, yağlı his bırakmayan, üstelik de indirimdeki bu ürünü denemek ister miyim" diye sorunca ve ben de evdeki temizleyicimin bitmek üzere olduğunu hatırlayınca "atın bakalım bunu da sepete" dedim. Yani şunu:  


Ama gelin görün ki ürünün sözü edilen hiçbir özelliğinin olmadığını bizzat gördüm. Suya dayanıklı makyajı geçtim, üşendiğim için günlük makyajda gayet uyduruk bir iki kat sürdüğüm rimeli bile çıkardım sanıp otururken bir iki saat içinde göz altlarımın Michael Jackson'un Thriller klibindeki zombilere döndüğünü fark ediyorum! :) Göz çevremde bıraktığı yağlı hissi geçirmek için de yüzümü yıkaya yıkaya kurutmuş olabilirim. Yani ürünün tek özelliği fiyatının uygunluğuydu (15-20 TL arası bir şeydi) ama onun için de almaya değmez. Çünkü diğer bahsettiğim ürünler de aynı fiyat kategorisinde ve alanlarında gayet başarılılar. Makyaj malzemelerinde iyisin ama temizleyici de sınıfta kaldın Sephora, üzgünüm!

İyi haftalar..

6 yorum:

serpil dedi ki...

Ben de Sephora'dan aynı ürünü aldım ama beğenmedim, önerebileceğin bir ürünm var mı, yakmadan iyi temizleyen, panda gözlü yapmayan :)

Imge dedi ki...

serpil,

Bkz. Nesfit fotoğrafının altındaki paragrafın 2. cümlesi. :)

RiNd dedi ki...

Benim de gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir makyaj temizleyicisi var: Bioderma Cleansing Water.
Bütün makyaj hayatım boyunca yaşadığım en başarılı deneyim :)

Imge dedi ki...

RiNd,

Bioderma ile ilgili hep güzel şeyler duyuyorum. Denemek şart oldu galiba. :) Bu bahsettiğin ürün göz için değil ama sanırım, yüz temizleyicisi mi?

RiNd dedi ki...

Göz, yüz ne varsa silip süpürüyor. Yüzdeki hertürlü makyaj için kullanılabiliyor.
(Yalnız, ben waterproof ürünler kullanmadığım için o konuda birşey söyleyemeyeceğim ama diğer hertürlü rimeli hooop diye çıkarıyor)

İşin en güzel tarafı geride kesinlikle yağlı bir doku bırakmıyor! Şahane yani :)

Imge dedi ki...

Teşekkürler RiNd..:) İlk fırsatta alınacak ve denenecek..
Sevgiler..