Nişan ve Büyük Dönüşümüm :)

Eveet, artık geçen haftanın dört gününü Ankara'da geçirmemizin asıl nedenine gelebiliriz. Biliyorsunuz kızı vermiştik Mart ayında. Ve sırada evlilik sürecinin güzide aşamalarından biri olan nişan vardı. Nişan için seçilen tarih de gelin ve damadın aynı olan doğum günleri olarak belirlenmişti: yani 16 Nisan. Dolayısıyla Salı günü  gidip Çarşamba günü dönmek yerine Cumartesi'den gittik Ankara'ya biz de. 

Nişan için Güniz Sokak'taki Divan Otel bünyesinde hizmet veren Niki Restaurant'ı seçen Zeynep&Burak'ı yer seçiminden dolayı tebrik ediyorum. 80 kişilik bir aile yemeği için daha uygun ve sıcak bir yer olamazdı sanırım. Ayrıca yemekler çok lezzetliydi ve yemeğimize eşlik eden 45'likler ise bizi bizden alan cinstendi. O yüzden bu tarz yemekler için aklınızda olsun derim. Uzun uzun aile nişanını anlatıp resimler yükleyerek sizi tanımadığınız teyzelerin, halaların, dayıların arasına atacak değilim, korkmayın! Onları Facebook'ta yapıyoruz zaten bol bol. Orası bildiğiniz aile meclisine, kadınlar günü ortamına, Perihan Abla mahallesi kıvamına dönüştü zaten laf aramızda.:) Ama kendi büyük dönüşümümün fotoğraflarını koyacağım elbette bloguma. Tabi geceyle ilgili bir dörtlü fotoğraf bir de pasta kesme fotoğrafı koymazsam da olmaz değil mi? 



Pasta demişken, pastanın lezzeti de gecenin sonunda aklımızda kalanlar arasındaydı. Organizatör Zeynep Hanım da pasta için Denizatı Pastaneleri'ni tercih ettiği bilgisini verdi bizlere.:)

Şaka bir yana Zeynep kendi nişanıyla ilgili ayrıntıları organize etmekle kalmayıp ailedeki tüm kadınların saç-makyaj organizasyonunu da üstlendi her zamanki gibi. Görümcem diye söylemiyorum ama anlar bu işlerden kendisi. Biraz fazla süslüdür, daha gösterişli şeyleri sever, o yüzden beni götürdüğü kuaför ya da güzellik salonlarında özel bir açıklama notu düşerim ben: "şey, Zeynep'le tarzlarımız biraz farklıdır bizim. O yüzden aman ha, bana sade bir şeyler lütfen!" diye. Zeynep de tam aksine gittiği yerlerdeki tanıdıklara özel not düşer:  "sade falan derse dinlemeyin!" Şu ana kadar bir facia yaşamadık, sözümü dinletebildim beni teslim ettiği ellere çok şükür. :)

Bu kez de saç ve makyaj konusunda yine Zeynep'in de yardımıyla başarılı sonuçlar elde ettiğimizi düşünüyorum. Benim gibi ayda yılda bir kere saç ve makyaj yaptıran biri de bu görüntüleri tarihe not düşecek elbette. "Vay be, ben neymişim, neler gizliyormuşum meğer," dedim aynada kendime bakınca doğrusu. Beni böyle görmeye alışmamış herkesten de aynı tepkileri alınca daha da bir havalara girdim. Az sonra göreceğiniz İmge ile görmeye alıştığınız İmge arasında ciddi bir fark olabilir, lütfen alıcılarınızın ayarlarıyla oynamayınız.:) Ankara'nın kuru havası da sağ olsun yardımcı oldu saç ve makyajımın bozulmamasına. 


Makyajım için beni MAC ürünleriyle güzelleştiren Filistin Caddesi üzerindeki Zeynep&Zeynep'e (bizim Zeynep değil bu, karıştırmayın :)), saçım için de Hoşdere Caddesi üzerinde kayınvalidem için yılların vazgeçilmezi olan Tuana Kuaför'e teşekkürlerimi gönderiyorum. İçip, güzelleştiğimiz, dans edip, edenleri seyrettiğimiz, bol bol sohbet, muhabbet ve kahkahalar eşliğinde uzun zamandır görmediğimiz sevdiklerimizle hasret giderdiğimiz bu güzel geceden de kendi karelerimi paylaşmaya devam. Dans ettiğim kişi Cüneyt Arkın ya da Göksel Arsoy değil, kayınpederimdir.:) 


Bizlere böyle keyifli bir geceyi yaşatan Zeynep&Burak'a teşekkürlerimi gönderiyor, daha da güzelini hep birlikte düğünde yaşamayı diliyorum. Tekrar tebrikleeer..:)







6 yorum:

Sessizce dedi ki...

Saç baş makyaj hepsi de çok güzel ama daha güzel olanı ise bence sıcacık gülümsemen :)

Genç çifti de tebrik ederim, tamamına ersinler inşallah.

Unknown dedi ki...

Bence çok güzel olmuşsun İmge, o kuaföre daha sık gitmeni öneririm :)

Dışavurum dedi ki...

Bayıldım sana İmgecim, tü tü tüü. Evet şıklık var ama hepsinden ötesi sesnin o poizitif enerjin!

İki Kum Tanesi dedi ki...

İmgeee süper olmuşsun. Çok beğendim saçını da, makyajını da, elbiseni de.Nişanlılara ömür boyu mutluluklar.

defne dedi ki...

vallahi çok güzel olmuşsun :)

Imge dedi ki...

Arkadaşlar, birazcık şımarayım demiştim, sayenizde kanatlandım uçuyorum! :)) Çok çok teşekkürler güzel yorumlarınız ve tebrikleriniz için..Hepinizi öptüm! :)
Sevgiler.