Hıdrellez 2013

Evet, biz yine Parkorman'daydık bu Hıdrellez'de.  Asıl günü olan Pazar değil, Cumartesi gittik. (Biraz üşüyerek de olsa) bahara merhaba dedik. Neler mi yaptık? Mesela ateşlerden atladık:


Jonglörler, ip cambazları, çalgıcılar arasında dolandık. El emeği göz nuru standlarına baktık. Daha renkli görüntüler için buraya buyurun. Aynalara sorduk en güzel kim diye ve duymak istediğimiz cevabı alıp mutlu olduk:


Şekerciler, macuncular, KafePi barı, sosisliler, köfte ekmekler, dürümcüler, pamuk helvacılar arasında kendimizi kaybettik. Dido ve Ongun'un Durukuş'u ilk kez evde bırakıp dışarı çıkışlarını kutladık. Aynı zamanda Dido'nun uzun bir aradan sonra sahalara dönüşünü..:)


Can Bonomo ve Suzan Kardeş konserleriyle coştuk. Suzan Kardeş'in renkli çaputlar bağlanmış Hıdrellez ağaçlarına benzeyen kıyafetini çok sevdik.:) Balkan ezgilerinin zaten hastasıyız. Ha bu arada Vine'a da girdim, hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bakınız nasılmış havamız.:)


Kısacası keyifli, güzel, festival tadında bir gün geçirdik yine Parkorman'daki kutlamalarda. Hıdrellez 2013 hatırası:


Pazar günü de dileklerimizi dileyip yattık. Bu kez kağıtlara yazıp, çizip, denize falan atmadık ama. Geçen sene yapmıştık ve hiçbir dileğimizi hatırlamıyoruz. Hayatımızda değişen bir şey olmadığına göre de ya yeterince etkili şeyler dilemedik ya hayatımız zaten mükemmel ya da Hızır ve İlyas bizi pek sallamadılar. O yüzden bu sene zihnimizdeki listelerle istiyoruz isteyeceklerimizi. Benim listemin en başında yine "sağlıkla ve keyifle dünyada gezilmedik yer bırakmamak" var. Gerçi bu aralar biraz çaptan düştüm, yaz geldi ve bende hiçbir plan yok hâlâ ama belki de harika doğaçlama planlar bekliyordur bizi bu sene. Olamaz mı, olabilir.

Ve tekrar hoş geldin bahar ve yaz. Hemen gitme, uzun uzun kal bizimle olur mu?4 yorum:

cem dedi ki...

inşallah kabul olur dilekleriniz. olmazsa da eğlendik der geçersiniz :)

Zeugma dedi ki...

Masal dünyası gibi yapmışlar her yeri, bayıldım:)
Dileklerin tutması için gününe uymak gerekiyor benim bildiğim. Hızır ile İlyas 6 Mayıs sabahının ilk ışıklarıyla geliyor çünkü.
Bir gün önce gelebilemezler :P

Zeugma dedi ki...

Masal dünyası gibi yapmışlar her yeri, bayıldım:)
Dileklerin tutması için gününe uymak gerekiyor benim bildiğim. Hızır ile İlyas 6 Mayıs sabahının ilk ışıklarıyla geliyor çünkü.
Bir gün önce gelebilemezler :P

Imge dedi ki...

Cem,

Teşekkürler. Ve aynen öyle.. :)

Zeugma,

Oldu mu şimdi bu? Yıkıldım bak! :)

Neyse ya, zaten aracı koyarak dilek dileme işi pek bana göre değil. Ben yine çoook isteyerek imgelemeye ve Evren'den direkt istemeye devam edeyim ne iyisi.:)

Sevgiler.