Sanat Turu Molalarında Ne Yedik?

Bienal'in Antrepo No.3'teki kısmını gezerken molalarda denediğim yeni lezzetlerle karşınızdayım. İlk olarak Karaköy civarında harika hamburgerler yemek isterseniz size adresi veriyorum: Burger Lab. Minik ve şirin bir ortamı olan Burger Lab'in hamburgerleri çok lezzetli (köftelerinin lezzeti dışında susamlı sıcak ekmekleri de olay), patates kızartması ve soğan halkaları yağ çektirmeden kızartılmış, turşular diri, yani yemek anlamında gayet başarılı bir yer. Fiyatları da oldukça makul olunca tadından yenmez bir yer olarak listemize giriş yapıyor. Not ediyor ve devam ediyoruz.  


Sırada İso'cumla yaptığımız son iki Karaköy turunda da "burada Guinness varmış" diye oturmak istememize rağmen hep dolu olduğu için kapısından dönmek zorunda kaldığımız Unter var. Dido&Ongun&Duru üçlüsüyle yer bulup tatlı&kahve için oturduk Burger Lab sonrasında. Tatlılarımızın sonuna geldiğimizde bir baktık ki Durukuş arabasında uyuyor. Bunu Guinness'le kutlamaya karar verince alakasız bir menü bileşimine imza atmış olduk ama n'apalım artık. Fıstık ayaklandığı için uyuduğu zamanlar eskisine nazaran daha değerli. :) Tatlılar güzeldi, ben yemedim ama tatlarına baktım tabi.Kahve olarak tıpkı Karabatak'taki gibi burada da Julius Meinl Viyana kahvesi veriliyor ve kendisini özel olarak seviyoruz. E, bir de Guinness olduğuna göre yemeklerini denememiş olsak da direkt tavsiye ederim ben, tutmayın beni.:)


İso'cumla da Bienal çıkışı Maya'da, Karabatak'ta, Unter, Ops ve oradaki bilimum kafelerde yer bulamayıp, "Zelda Zonk'ta bir kokteyl mi içsek önden?" falan diye konuşup, sonra "Acıktık bayağı ama ya, gel Fasuli'de güzel bir kuru fasülye sefası yapalım" kararıyla neye niyet neye kısmet sözünü doğrulayan en absürt örneklerden biri olduk. :) 


Farkındayım tarz olarak 180 derecelik bir değişim oldu yazının gidişatında ama biz Fasuli'nin kuru fasulyesine, yoğurduna ve kavurmalı pilavına bayılırız. O gün de o açlığın üstüne gerçekten iyi geldi böyle bir menü. Gerçi benim mercimek çorbam ve zeytinyağlı yaprak sarmam pek başarılı değildi ama İso'cumun tabağından otlanarak durumu idare ettim. Tophane civarındaysanız, kuru fasulye sevenler derneğine üyeyseniz ve canınız Anadolu'nun bağrından kopan bir sofra çekiyorsa burayı denemelisiniz. Pişman olmazsınız. Resimleri web sayfalarından aldım. 

Afiyet olsun! 


4 yorum:

Muzurella dedi ki...

burger lab not edildi hemen denemek istiyorum :)

Imge dedi ki...

Umarım sen de bizim kadar beğenirsin Muzurella..:)

Mahmutun güncesi dedi ki...

Bu yazınızı okuduğumda geçen hafta gezdiğim karaköydeki İstanbul Bienali sergisi (Galata Rum İlköğretim Okulu ve antrepo) arasında guinness'le dinlenme molası veririm diye düşünmüştüm.Bulamadım,arayarak da zaman kaybetmek istemedim.Sizden ricam;yerleri,çok bilinen bir bina veya başka şey varsa yanında,hizasında,karşısında v.s.gibi tanımlamalar kullanırsanız bulmamız daha kolay olur.Teşekkür ederim.Bol ve keyifli gezmeler...

Imge dedi ki...

Mahmutun Güncesi,

Bütün mekanların web sayfalarına ya da Tripadvisor sayfalarına link verdim ki harita görüntüsünden yeri kolaylıkla bulabilirsiniz diye düşündüm. Ama Karaköy'de Karabatak'ı biliyorsanız Unter tam karşısında ve Burger Lab de Galeri Mana tarafına doğru uzanan yolun sonunda diyebilirim.

Sevgiler.